Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2010

 • 2010-12-03 Aktualności
  Aktualności

  Indeks biznesu Lewiatana pnie się w górę

  Indeks Biznesu PKPP Lewiatan w listopadzie zyskał kolejne dwa punkty osiągając w notowaniu kwartalnym 49 pkt., natomiast indeks roczny poprawił się o jeden punkt do poziomu 44 pkt.

 • 2010-12-02 Aktualności
  Aktualności

  Wzrost składki rentowej uderzy w firmy

  Rządowi nie wystarcza pieniędzy na wypłatę rent, dlatego rozważa podwyższenie składki rentowej, którą za pracowników opłacają przedsiębiorcy. „To zły pomysł. Zdajemy sobie sprawę, że nie uda się uniknąć podniesienia składki rentowej, ale jej ciężar powinni ponosić po połowie pracodawcy i pracownicy." - mówi Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu PKPP Lewiatan i członek Rady Nadzorczej ZUS.

 • 2010-12-02 Aktualności
  Aktualności

  Kolejny pomysł rządu ratowania budżetu kosztem emerytów

  Nowe propozycje ratowania budżetu nie mają nic wspólnego z obietnicami podniesienia efektywności funkcjonowania II filaru, jakie jeszcze kilka miesięcy temu padały w deklaracjach premiera Donalda Tuska.

 • 2010-12-01 Aktualności
  Aktualności

  Komisja Europejska zrujnuje polskie ciepłownictwo

  Jeżeli nie uda się przekonać Komisji Europejskiej do wprowadzenia odrębnych benchmarków dla gazu ziemnego, ropy oraz węgla kamiennego lub specjalnego wskaźnika korygującego istotnych przy uzyskiwaniu bezpłatnych uprawnień do emisji gazów cieplarnianych to polski przemysł i ciepłownictwo poniosą duże straty. Dlatego PKPP Lewiatan apeluje do premiera o podjęcie wszelkich działań, które pomogą polskim negocjatorom przekonać unijnych urzędników do zmiany stanowiska.

 • 2010-11-30 Aktualności
  Aktualności

  Posłowie koalicji rządowej blokują rozwój teleinformatyczny regionów!

  Połączone sejmowe komisje: Samorządu Terytorialnego i Zdrowia odrzuciły dziś propozycję liberalizacji przepisów dotyczących rozbudowy infrastruktury teleinformatycznej w regionach uzdrowiskowych. Oznacza to, że 44 miejscowości, w tym np. część Krakowa i Sopotu, skazane są na bycie technologicznym skansenem, a ich mieszkańcy i goście na cyfrowe wykluczenie. W tych miejscach infrastruktura przestała się rozwijać w 2005 r.

 • 2010-11-30 Aktualności
  Aktualności

  Gospodarka rośnie jak na drożdżach

  W trzecim kwartale br. PKB wzrósł o 4,2 proc., w drugim kwartale o 3,5 proc., a po trzech kwartałach PKB był wyższy o 3,6 proc. - podał GUS.

 • 2010-11-30 Aktualności
  Aktualności

  Ankieta MRR dotycząca płynności finansowej w projektach PO KL

  Realizujesz projekt finansowany z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki? Masz problem z płynnością finansową w projekcie, ponieważ środki unijne nie są przekazywane sprawnie? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami odnośnie przyczyn tego problemu? Uważasz, że można usprawnić proces przekazywania środków? A może wszystko jest w porządku i chcesz wyrazić opinię pozytywną?

 • 2010-11-29 Aktualności
  Aktualności

  Brak globalnego porozumienia zrewiduje europejską politykę klimatyczną

  W Cancun w Meksyku rozpoczęła się dzisiaj międzynarodowa konferencja klimatyczna. Zdaniem PKPP Lewiatan globalne porozumienie klimatyczne musi mieć porównywalny ciężar jakościowy dla wszystkich wiodących gospodarek, a tym samym nie zaburzać konkurencyjności, rozwoju gospodarczego oraz bezpieczeństwa energetycznego sygnatariuszy.

 • 2010-11-29 Aktualności
  Aktualności

  Problemy związane ze zmianą stawek VAT w kasach fiskalnych

  Prezentujemy opinię Rady Podatkowej PKPP Lewiatan w sprawie problemów związanych ze zmianami stawek podatkowych VAT w kasach fiskalnych oraz propozycje rozwiązań. Opinię przesłaliśmy do Ministra Macieja Grabowskiego.

 • 2010-11-26 Aktualności
  Aktualności

  Możliwości biznesowe dla sektora prywatnego - oferta Grupy Banku Światowego

  W imieniu organizatorów zapraszamy na seminarium informacyjne poświęcone możliwościom biznesowym dla sektora prywatnego wynikającym z oferty Grupy Banku Światowego.