Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2011

 • 2011-10-20 Aktualności
  Aktualności

  Skuteczny menedżer nie musi chodzić w spodniach

  Dla 63 proc. menedżerów płeć nie ma wpływu na skuteczność pracy, a dla 58 proc. nie decyduje o osiągnięciach zawodowych - wynika z badań Talent Club, którym patronuje PKPP Lewiatan.

 • 2011-10-20 Aktualności
  Aktualności

  Rada Podatkowa Lewiatana chce pomóc małym i średnim przedsiębiorstwom w całej Polsce

  Małe i średnie przedsiębiorstwa mają trudności w rozumieniu i stosowaniu przepisów podatkowych. 73% wskazuje, jako podstawową barierę rozwoju firmy, nieprzejrzysty i niejednoznaczny system podatkowy, szczególnie w odniesieniu do podatków pośrednich Jednocześnie najwięcej firm (blisko 53%) wskazuje doradztwo podatkowe, jako usługę, która w największym stopniu byłaby przydatna w firmie. W odpowiedzi na to Lewiatan realizuje projekt Świadomy Podatnik, który ma pomóc sektorowi MŚP.

 • 2011-10-19 Aktualności
  Aktualności

  Czy płacić składki emerytalne od umów o dzieło?

  Od umów o dzieło mogą być odprowadzane składki emerytalne, pod warunkiem jednak, że także wszystkie inne dochody z pracy zostaną objęte składkami na ubezpieczenie społeczne - uważa PKPP Lewiatan.

 • 2011-10-19 Aktualności
  Aktualności

  Produkcja przemysłowa trzyma się mocno

  We wrześniu br. produkcja przemysłowa w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku wzrosła o 7,7 proc., a budowlana o 18,1 proc. - podał GUS.

 • 2011-10-18 Aktualności
  Aktualności

  Ruszyła kolejna edycja konkursu „Laury Magellana”

  Rozpoczęła się czwarta edycja konkursu „Laury Magellana", który promuje wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie zarządzania i biznesu oraz działalności społecznej. Jego organizatorem jest Korporacja Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a patronem honorowym PKPP Lewiatan.

 • 2011-10-18 Aktualności
  Aktualności

  Zatrudnienie dalej spada

  Zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw we wrześniu br. spadło o 0,1 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca. W ujęciu rocznym zwiększyło się o 2,8 proc. - podał GUS.

 • 2011-10-18 Aktualności
  Aktualności

  Projekt "Otwarta firma"

  W dniach 14-20 listopada 2011 r. będziecie Państwo mogli wziąć udział w wielkim, międzynarodowym projekcie - „Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości". W ramach ŚTP Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w „Otwartej firmie". Projekt jest realizowany we...

 • 2011-10-17 Aktualności
  Aktualności

  Za 17 lat na emeryturę w wieku 67 lat

  Stopniowe podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat w ciągu 17 lat, z możliwością wcześniejszej emerytury od 65 roku życia, przy długim, co najmniej czterdziestoletnim okresie pracy, proponuje PKPP Lewiatan w „Białej Księdze".

 • 2011-10-17 Aktualności
  Aktualności

  Europejskie decyzje kluczowe dla przywrócenia zaufania i odbudowy wzrostu

  BUSINESSEUROPE oraz liderzy 41 jej federacji członkowskich z 35 europejskich krajów nawołują do przywódców instytucji UE o zakończenie okresu politycznego niezdecydowania, które napędza niestabilność nad rynkach finansowych oraz osłabia zaufanie konsumentów i przedsiębiorców.

 • 2011-10-14 Aktualności
  Aktualności

  Prawie dwa miliony Polaków na emigracji

  Poza granicami kraju pod koniec 2010 roku przebywało 1 mln 990 tys. Polaków, co oznacza wzrost o ponad 120 tys. w porównaniu do analogicznego okresu 2009 roku - podał GUS. „W związku z otwarciem 1 maja br. rynków pracy przez Niemcy, Austrię i Szwajcarię liczba ta może jeszcze wzrosnąć pod koniec roku" - ocenia Monika Zakrzewska, ekspert PKPP Lewiatan.