SAMSUNG - nowy członek bezpośredni konfederacji

Samsung Electronics Polska, jako światowy lider w dziedzinie elektroniki, jest obecny na polskim rynku od 20 lat, dostarczając innowacyjne oraz przyjazne użytkownikowi technologie i rozwiązania. Na bogatą ofertę Samsung Electronics Polska składają się: telefony komórkowe, sprzęt komputerowy oraz sprzęt RTV i AGD.

 

Samsung osiągnął pozycję lidera na polskim rynku dzięki inwestycji w innowacje. Inwestycje w laboratoria i badania naukowe, a przede wszystkim w wykwalifikowanych pracowników przyczyniły się do szybkiego postępu w zakresie technologii i usług, które dostarcza firma. Centrum Badań i Rozwoju oraz fabryka we Wronkach mają ogromne znaczenie zarówno dla biznesu firmy w Polsce, jak i Europie. Samsung Electronics Manufacturing Poland we Wronkach to siódma na mapie świata i pierwsza w Europie fabryka AGD firmy Samsung. Obecnie polskie spółki Samsung zatrudniają niemal 2,5 tysiąca wykwalifikowanych pracowników, którzy zapewniają najwyższą jakość dostarczanych produktów i usług.

 

Ważnym elementem działalności firmy jest również zaangażowanie w kwestie społeczne. Prowadzone przez firmę Samsung Electronics projekty zaangażowania społecznego oraz działania sponsoringowe obejmują niemal każdy aspekt życia człowieka. Program Planet First, zainicjowany we współpracy z National Geographic Polska, propaguje ekologiczny styl życia. Ponadto Samsung Electronics od wielu lat regularnie wspiera międzynarodową akcję „Różowa Wstążka", której celem jest edukacja w społeczeństwa w problematyce raka piersi. Od 2010 roku Samsung jest też partnerem strategicznym Centrum Nauki Kopernik, popularyzując rozwoju nauki i krzewienie innowacyjnych sposobów poznawania świata. Wspierając również Muzeum Narodowe i Muzeum Powstania Warszawskiego angażuje się w liczne projekty.

Pracownicy

Jedną z największych wartości Samsunga jest zespół utalentowanych naukowców i inżynierów.
Ponad jedna czwarta wszystkich pracowników Samsunga - 42 000 osób - zajmuje się na co dzień pracą w zakresie badań i rozwoju. Wszystkie 42 jednostki badawcze znajdujące się na całym świecie współpracują nad opracowaniem strategicznych przyszłościowych technologii, które nadadzą ton nowym tendencjom na rynku oraz wyznaczą nowe standardy doskonałości.

Dział R&D Samsung

Samsung może poszczycić się wyjątkowo rozwiniętym działem Research and Development. Ośrodki badawczo-rozwojowe dla poszczególnych obszarów działalności skupiają się na technologiach, które mają być stosowane przez dłuższy okres. Zespoły rozwojowe są odpowiedzialne za komercjalizację produktów zaplanowanych do wprowadzenia na rynek w ciągu roku do dwóch lat.

Inwestycje

Receptą firmy Samsung na utrzymanie się w czołówce producentów na bardzo niepewnym
i wyjątkowo konkurencyjnym rynku sprzętu elektronicznego jest właśnie finansowanie prac badawczych. Co roku inwestujemy co najmniej 9% dochodów ze sprzedaży w działalność R&D. Firma Samsung kładzie ogromny nacisk na standaryzację najnowszych technologii oraz zabezpieczanie praw do własności intelektualnej.

Globalna sieć badawczo-rozwojowa

Innowacja to klucz to sukcesu produktów Samsung. Sieć jednostek R&D obejmuje 6 ośrodków
w Korei oraz 18 w dziewięciu innych krajach, m.in. w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii, Rosji, Izraelu, Indiach, Japonii i Chinach, a także wiele ośrodków badawczych i jednostek uniwersyteckich.