Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2012

 • 2012-10-23 Aktualności
  Aktualności

  Dzięki Narodowemu Programowi Zatrudnienia nie powstanie 1,2 mln miejsc pracy

  Priorytetem polityki gospodarczej i społecznej powinno być zwiększenie produktywnego zatrudnienia, ale po pierwsze - ogółu Polaków, a nie tylko osób młodych, a po drugie - w całym kraju, a nie tylko w małych miastach, na wsi i w gminach zdegradowanych ekonomicznie - uważa PKPP Lewiatan, oceniając Narodowy Program Zatrudnienia przygotowany przez PiS.

 • 2012-10-23 Aktualności
  Aktualności

  Mniej kupujemy, gospodarka zwalnia

  Sprzedaż detaliczna we wrześniu br. wzrosła tylko o 3,1 proc. - podał GUS.
  Komentarz dr Małgorzaty Starczewskiej-Krzysztoszek, głównej ekonomistki PKPP Lewiatan

 • 2012-10-23 Aktualności
  Aktualności

  Wielka Gala konkursu Polish National Sales Awards

  Już 26 października 2012 roku w warszawskim Businessman Institute odbędzie się rozdanie nagród IV edycji Konkursu Polish National Sales Awards - Profesjonalny Sprzedawca Roku.

 • 2012-10-22 Aktualności
  Aktualności

  Za wysokie kary dla menedżerow

  Zmiany zaproponowane w nowelizacji ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, dotyczące nakładania przez Prezesa UOKiK wysokich kar finansowych na menedżerów zarządzających przedsiębiorstwami, którzy dopuścili się, chociażby nieumyślnie naruszenia zakazu porozumień ograniczających konkurencję, budzą poważne watpliwości - uważa PKPP Lewiatan.

 • 2012-10-22 Aktualności
  Aktualności

  Debata przedsiębiorców z rządem o sposobach walki z kryzysem i przyszłości Europy

  Pogłębienie integracji europejskiej, potrzeba regularnego dialogu między rządzącymi a partnerami społecznymi oraz zwiększanie obecności kobiet na mapie biznesowej i politycznej Europy to główne postulaty biznesu wypracowane podczas Europejskiego Forum Nowych Idei 2012 w Sopocie. W poniedziałek, 22 października, PKPP Lewiatan zorganizowała debatę o możliwościach wdrożenia tych rekomendacji, na którą zaproszono przedstawicieli rządu.

   

 • 2012-10-22 Aktualności
  Aktualności

  Nie żyje Enrico Pavoni, Wiceprezydent PKPP Lewiatan

  Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Enrico Pavoni, wieloletniego Prezesa Zarządu Fiat Auto Poland S.A. oraz Prezesa Fiat Polska Sp. z o.o., Wiceprezydenta Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Włocha, który ponad 35 lat temu pokochał Polskę, i dla którego stała się ona drugą ojczyzną.

 • 2012-10-22 Aktualności
  Aktualności

  „Zagrzewamy do nauki” to drogowskaz dla nowoczesnego szkolnictwa zawodowego

  18 października 2012 r. w zakładzie Ec Siekierki w Warszawie, 24 uczniów dwóch szkół partnerskich firmy PGNiG TERMIKA SA: Zespołu Szkół nr 40 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie oraz Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu otrzymało stypendia zawodowe ufundowane przez firmę w ramach Programu Stypendialnego. Stypendia, w wysokości 2 tysięcy złotych każde, zostały przyznane już po raz piąty.

 • 2012-10-22 Aktualności
  Aktualności

  Innowacyjne narzędzie wspierające zarządzanie zasobami ludzkimi

  Z badań prowadzonych na całym świecie wynika, że zróżnicowane zespoły i kadra kierownicza zwiększają kreatywność, innowacyjność i produktywność przedsiębiorstw: stymulują wzrost konkurencyjności, wpływają na podniesienie efektywności oraz lepszy wizerunek firmy i jej reputację.

 • 2012-10-19 Aktualności
  Aktualności

  Targi Projektów Kulturalnych – THINKTANK, Warszawa

  Już 9 listopada THINKTANK, we współpracy z partnerami Narodowym Instytutem Audiowizualnym, Narodowym Centrum Kultury, Fundacją Malta, Instytutem Adama Mickiewicza, Stowarzyszeniem Komunikacji Marketingowej SAR, PKPP Lewiatan, AMS S.A., Związkiem Firm PR, organizuje Targi Projektów Kulturalnych w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Ich celem jest zbliżenie dwóch światów: instytucji kultury i biznesu.

 • 2012-10-19 Aktualności
  Aktualności

  Biurokracja nadal utrudnia prowadzenie biznesu

  Polska awansowała o siedem pozycji w rankingu „Doing Business" Banku Światowego.