Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2012

 • 2012-11-22 Aktualności
  Aktualności

  Pogarsza się kondycja przedsiębiorstw

  Wyniki finansowe przedsiębiorstw średnich i dużych po trzech kwartałach br. były gorsze od uzyskanych rok wcześniej - podał GUS.

 • 2012-11-21 Aktualności
  Aktualności

  Prawie 50 firm w programie„Włącz się”

  W programie „Włącz się", który wspiera osoby mające trudności w dostępie do rynku pracy uczestniczy już prawie 50 firm, m.in. British American Tabacco, Tesco, Sodexo, Allianz, Irena Eris, IBM i Intel. Partnerem kluczowym programu jest PKPP Lewiatan.

 • 2012-11-21 Aktualności
  Aktualności

  Zielone światło dla gazu łupkowego

  Parlament Europejski odrzucił w środę apel do krajów UE o zakaz wydobycia gazu z łupków

 • 2012-11-21 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany w ustawie o ochronie konkurencji i konsumentów przyjęte - uwagi przedsiębiorców nieuwzględnione

  We wtorek 20 listopada 2012 r. Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, przedłożone przez Prezesa UOKIK. PKPP Lewiatan apelował do Premiera o nieprzyjmowanie założeń w przedłożonej wersji, gdyż zawierają one niekorzystne dla...

 • 2012-11-20 Aktualności
  Aktualności

  Przemysł się ożywił

  Produkcja przemysłowa w październiku br. wzrosła o 4,6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku - podał GUS.

 • 2012-11-20 Aktualności
  Aktualności

  Nie będzie drastycznej podwyżki opłat za częstotliwości radiowe

  Maksymalne stawki opłat za wykorzystanie częstotliwości radiowych zawarte w uchwalonej przez Sejm ustawie Prawo telekomunikacyjne mogły zagrozić przyszłości mediów elektronicznych. Dlatego dobrze się stało, że w czasie prac senackich, wprowadzone zostały precyzyjne zapisy róznicujące wysokość tych opłat, w zależności od wielkości gminy, a Sejm ostatecznie poprawki te uwzględnił - uważa PKPP Lewiatan.

 • 2012-11-20 Aktualności
  Aktualności

  Uwagi PKPP Lewiatan do projektu Decyzji KE zmieniającej Decyzję 2000/532/WE

  PKPP Lewiatan uważa, że projekt Decyzji zmieniającej Decyzję 200/532/WE jest na tyle niejasny, że wciąż stanowi istotne zagrożenie, że odpady paleniskowe powstające ze spalania paliw tj. popioły, pyły i żużle, które w swym składzie zawierają tlenek wapnia (CaO), będą traktowane jako odpady niebezpieczne.

 • 2012-11-20 Aktualności
  Aktualności

  Kto jest najlepszy z najlepszych?

  Ruszyła XVI edycja Konkursu o tytuł "Dobroczyńca Roku". Wskaż swojego kandydata! Niech najlepsze, godne tego tytułu firmy, pozna cała Polska! Wnioski można składać do 31 stycznia 2013 r. „Dobroczyńca Roku" sprawia, że firma, która pomaga innym, staje się dzięki temu...

 • 2012-11-19 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Finansów - Maciejem Grabowskim

  16 listopada br. w siedzibie PKPP Lewiatan odbyło się spotkanie przedstawicieli Biura PKPP Lewiatan, Rady Podatkowej PKPP Lewiatan oraz członków Konfederacji z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Finansów - Maciejem Grabowskim. W spotkaniu uczestniczył również Pan Tomasz Tratkiewicz - Dyrektor...

 • 2012-11-19 Aktualności
  Aktualności

  Zatrudnienie nie chce rosnąć

  W październiku br. zatrudnienie w gospodarce nie zmieniło się, a wynagrodzenia wzrosły o 2,8 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku - podał GUS.