Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2013

 • 2013-11-19 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan ocenia kolejną ustawę deregulacyjną

  Ministerstwo Gospodarki chce, w projekcie ustawy deregulacyjnej, zwolnić z podatku dochodowego wartości świadczenia otrzymanego przez pracownika z tytułu dowozu do zakładu pracy organizowanego przez pracodawcę. Konfederacja Lewiatan popiera to rozwiązanie.

 • 2013-11-18 Aktualności
  Aktualności

  Młodzi Polacy pozytywnie nastawieni do samozatrudnienia

  Cztery piąte (81%) młodych Polaków wykazuje pozytywną postawę w stosunku do pracy na własny rachunek. Negatywną ma tylko 13% - wynika z raportu „Przedsiębiorczość na świecie 2013" firmy Amway.

 • 2013-11-15 Aktualności
  Aktualności

  Polska wśród liderów wzrostu w 2014 roku

  W 2013 roku wzrost PKB w krajach UE będzie zerowy, a w strefie euro - ujemny (-0,5 proc.). Natomiast w 2014 r. PKB wzrośnie o 1,4 proc. w krajach UE, a o 1,1 proc. w strefie Euro - wynika z prognozy opracowanej wspólnie przez organizacje przedsiębiorców, w tym Konfederację Lewiatan, zrzeszone w BUSINESSEUROPE (Economic Outlook Autumn 2013).

 • 2013-11-15 Aktualności
  Aktualności

  Praca w Lewiatanie: Ekspert ds. Rynku Pracy i Dialogu Społecznego

  Konfederacja Lewiatan jest największą w Polsce organizacją pracodawców reprezentującą sektor prywatny, ma status partnera społecznego, jest członkiem Trójstronnej Komisji ds. społeczno-gospodarczych. Misją Lewiatana jest zabieganie o optymalne warunki gospodarowania dla firm w Polsce i stworzenie...

 • 2013-11-15 Prawo ogólnogospodarcze
  Prawo ogólnogospodarcze

  Propozycje Lewiatana dotyczące zmian w ustawie o UOKiK

  Konfederacja Lewiatan przedstawiła propozycje zmian art. 73 a Pełne stanowisko

 • 2013-11-15 Aktualności
  Aktualności

  Opinia Konfederacji Lewiatan do projektu założeń projektu ustawy o zmianie ustawy – Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw (projekt z dnia 21 sierpnia 2013

  I. Uwagi wstępne: Projekt założeń projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw (dalej: projekt) zakłada wprowadzenie do polskiego systemu prawnego nowego rzeczowego prawa ograniczonego, tj.: prawa zabudowy. Prawo zabudowy ma uprawniać do korzystania z cudzej...

 • 2013-11-14 Aktualności
  Aktualności

  Inflacja poniżej 1 proc.

  Inflacja w październiku br., w ujęciu rocznym, wyniosła 0,8 proc.- podał GUS.

 • 2013-11-14 Środowisko i klimat
  Środowisko i klimat

  COP19 musi sprzyjać zrównoważonemu rozwojowi gospodarczemu

  Polskie środowiska biznesowe oczekują, że szczyt klimatyczny COP19 okaże się znaczącym krokiem w kierunku stworzenia nowego, globalnego i prawnie wiążącego reżimu klimatycznego. W trakcie spotkania w Warszawie powinny zostać opracowane ramy na 2015 rok stanowiące dla gospodarki jasny i trwały sygnał, dzięki któremu biznes będzie w stanie zacząć planować swoje przyszłe działania i inwestycje - przekonuje Konfederacja Lewiatan.

 • 2013-11-14 Aktualności
  Aktualności

  Gospodarka nabiera rozpędu

  W trzecim kwartale br. PKB wzrósł o 1,9 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • 2013-11-13 Aktualności
  Aktualności

  COP19 - co może zainteresować środowiska biznesowe?

  Konfederacja Lewiatan wybrała najważniejsze wydarzenia, warsztaty i spotkania dla środowiska przedsiębiorców, które odbędą się podczas szczytu COP19. Lewiatan jest bezpośrednio zaangażowany w prawie wszystkich imprezach. Mamy nadzieję, że ten materiał będzie pomocny przy planowaniu terminarza na COP19.