Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2013

 • 2013-12-18 Aktualności
  Aktualności

  W 2014 roku PKB wzrośnie o ok. 3 proc.

  Sytuacja w gospodarce w 2014 r. będzie się poprawiała. Patrząc na rysujące się od lipca br. trendy dotyczące produkcji, sprzedaży detalicznej, wzrostu skłonności gospodarstw domowych do konsumpcji, ruszających inwestycji prywatnych, rosnących realnie wynagrodzeń, świetnie radzących sobie eksporterów, można prognozować w przyszłym roku wzrost PKB na poziomie ok. 3 proc.

 • 2013-12-18 Aktualności
  Aktualności

  Przemysł nabiera rozpędu

  Produkcja przemysłowa w listopadzie br. wzrosła o 2,9 proc., w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku - podał GUS.

 • 2013-12-18 Aktualności
  Aktualności

  Konkurs na logo Koalicji i kampanii edukacyjnej „Wybieram e-faktury”

  Trwa konkurs na wykonanie projektu graficznego logo kampanii edukacyjnej „Wybieram e-faktury". Kampania edukacyjna prowadzona jest przez Koalicję „Wybieram e-faktury", w skład której wchodzą: Konfederacja Lewiatan, Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A., Orange Polska, UPC...

 • 2013-12-17 Aktualności
  Aktualności

  Zatrudnienie wyszło z dołka

  Zatrudnienie w przedsiębiorstwach, w ujęciu rocznym, wzrosło w listopadzie br. o 0,1 proc. - podał GUS.

 • 2013-12-17 Aktualności
  Aktualności

  Wyjątkowa szkoła dla wyjątkowych kobiet

  Szkoła EuroLiderek - projekt wspierany przez Konfederację Lewiatan oraz firmy Intel i Asus. Projekt, w którym udział biorą najlepsze z najlepszych, kobiety wyjątkowe, zaangażowane, kompetentne. Do absolwentek pierwszej edycji Szkoły EuroLiderek właśnie dołączyły absolwentki drugiej, tym...

 • 2013-12-17 Aktualności
  Aktualności

  Projekt programu Polska Cyfrowa 2014-2020 po konsultacjach społecznych

  Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju opublikowało kolejną wersję projektu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020, uzupełnioną m.in. o uwagi zgłoszone w zakończonych niedawno konsultacjach społecznych.

 • 2013-12-16 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan o nowej ustawie o OZE

  W projekcie ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE) brakuje propozycji przepisów zobowiązujących organy administracji do zapewnienia poszanowania praw nabytych, ochrony słusznych interesów, w tym naprawy systemu świadectw pochodzenia oraz zapewnienia przyrostu produkcji energii z OZE do 2030 roku - uważa Rada OZE Konfederacji Lewiatan.

 • 2013-12-16 Aktualności
  Aktualności

  Nabór wniosków w konkursie o udzielenie wsparcia na wdrożenie CSR

  Z przyjemnością informujemy, że PARP ogłosiła II nabór wniosków w konkursie o udzielenie wsparcia na wdrożenie CSR. Ogłoszenie oraz dokumentacja konkursowa dostępne są na stronie http://csr.parp.gov.pl/index/index/2268 . Nabór wniosków będzie trwał od 8 stycznia do 10 lutego 2014 r. Całkowita...

 • 2013-12-16 Fundusze strukturalne
  Fundusze strukturalne

  Wsparcie przedsiębiorstw w ramach polityki spójności 2014-2020 w świetle zmian EFRR oraz przepisów dotyczących pomocy publicznej

  W latach 2014-2020 duże przedsiębiorstwa będą mogły korzystać z unijnych funduszy pod warunkiem, że ich inwestycje przyczynią się do realizacji określonych kierunków rozwojowych i będą zgodne z nowymi zasadami przyznawania pomocy  publicznej. Warunki uzyskania wsparcia przez duże firmy będą przy tym znacznie ostrzejsze niż w przypadku MŚP.

 • 2013-12-13 Aktualności
  Aktualności

  Firmy ostrożne z inwestycjami

  Podaż pieniądza wzrosła w listopadzie br., w ujęciu rocznym, o 5,7 proc., czyli w mniejszym stopniu niż w październiku - podał NBP.