Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2013

 • 2013-12-13 Aktualności
  Aktualności

  Zgoda na pracę w niedziele i święta

  Posłowie uchwalili nowelizację Kodeksu pracy, rozszerzającą katalog prac, które mogą być wykonywane w niedziele i święta.

 • 2013-12-13 Aktualności
  Aktualności

  Inflacja coraz niższa

  Inflacja w listopadzie br., w ujęciu rocznym, wyniosła 0,6 proc. - podał GUS.

   

 • 2013-12-13 Aktualności
  Aktualności

  Stanowisko RADY OZE Konfederacji Lewiatan w sprawie projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii

  Po kilku tygodniach prac Rada OZE Konfederacji Lewiatan przygotowała stanowisko do projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii z 12 listopada 2013 r., wersja 4.0. W pracach RADY nad tym stanowiskiem udział brało reprezentatywne dla sektora grono firm, w tym Axpo Polska, CEZ Polska, Dalkia...

 • 2013-12-13 Aktualności
  Aktualności

  International Festival for Business 2014, Liverpool

  Trwają intensywne przygotowania International Festival for Business 2014 ( IFB ) w Liverpoolu, w okresie czerwiec-lipiec 2014 r. Planowanych jest ponad 100 wydarzeń z udziałem ok. 250 tys. uczestników z ponad 125 krajów . Festiwal ma się wpisywać w realizację zapowiedzi rządu dot....

 • 2013-12-12 Aktualności
  Aktualności

  Ustawa o charakterystyce energetycznej budynków. Na co czekamy?

  Koalicja Klimatyczna i Konfederacja Lewiatan wystosowały wspólny apel do wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej w sprawie wdrażania ustawy o charakterystyce energetycznej budynków.

 • 2013-12-12 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan za kompleksową reformą rynku pracy

  W Sejmie trwają prace nad nowelizacją ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Konfederacja Lewiatan popiera kompleksową reformę rynku pracy, która przewiduje, m.in. dopuszczenie do części usług firm prywatnych czy motywacyjne wynagradzanie urzędników.

 • 2013-12-12 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie ministra Macieja Grabowskiego z przedsiębiorcami branży wydobywczej

  W spotkaniu z Ministrem Środowiska, które odbyło się 11 grudnia wzięli udział członkowie wszystkich najważniejszych organizacji branżowych przemysłu wydobywczego - Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Wydobywczego, Organizacji Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego, Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego, jak również eksperci i przedsiębiorcy. Tematem spotkania były uwagi przedsiębiorców do przygotowywanej przez rząd nowelizacji Ustawy Prawo geologiczne i górnicze.

 • 2013-12-11 Aktualności
  Aktualności

  Widzisz DOBRO wokół siebie? Nominuj „Dobroczyńcę Roku

  Jeśli Twoja firma robi coś dla innych, lub organizacja pozarządowa, w której działasz współpracuje z taką firmą, zgłoś ją do Konkursu! Dobro musi zyskać rozgłos, by pozytywnie zarazić innych! Trwa nabór wniosków w XVII edycji Konkursu o tytuł "Dobroczyńca Roku". Do 14 stycznia 2014...

 • 2013-12-11 Aktualności
  Aktualności

  Backloading obniża wiarygodność systemu handlu emisjami

  Parlament Europejski zatwierdził propozycję Komisji Europejskiej tzw. backloadingu, czyli czasowego wycofania 900 mln pozwoleń na emisję CO2. To złe rozwiązanie, bo obniża wiarygodność systemu - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2013-12-10 Aktualności
  Aktualności

  INVEST-PARK członkiem Sudeckiego Związku Pracodawców

  Spółka zarządzająca czwartą co do wielkości strefą w Europie i 22 na świecie - Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK" przystąpiła do Sudeckiego Związku Pracodawców zrzeszonego w Konfederacji Lewiatan. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK...