Młodzi przedsiębiorcy i firmy wspierające młodych - zgłoście się do konkursu

15 września, w ramach siódmej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce, ruszył ogólnopolski konkurs „Twarze Przedsiębiorczości".

Jeszcze tylko do 20 października można zgłosić swoją kandydaturę do konkursu „Twarze Przedsiębiorczości". Laureatów w kategoriach „Młody Przedsiębiorca", „Firma wspierająca młodych" oraz „Instytucja wspierająca przedsiębiorczość" poznamy podczas gali inaugurującej VII edycję Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce.

Konkurs jest kontynuacją kampanii społecznej o tej samej nazwie zainicjowanej w lipcu tego roku przez Fundację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Ma on na celu zwrócenie uwagi na fakt, że polscy mali i średni przedsiębiorcy wnosząc swój wkład w umacnianie naszej demokracji, mogą mieć powody do dumy. „Twarze przedsiębiorczości" mają także podkreślić rolę młodych ludzi - jako pracodawców i pracowników - w rozwoju naszej gospodarki. - Chcemy uświadomić właścicielom firm, że inwestycja w młodych pracowników po prostu się opłaca. Zmiany demograficzne sprawiają, że coraz trudniej będzie znaleźć i utrzymać w firmie zdolnych, młodych ludzi. Właściciele przedsiębiorstw i szefowie działów HR powinni o tym pomyśleć już teraz, dbając o realizację wartościowych programów staży i praktyk czy oferując możliwość rozwoju i awansu zawodowego młodszym pracownikom. Biorąc udział w takim konkursie, jak „Twarze Przedsiębiorczości", firma daje jasny sygnał, że jest tego świadoma - mówi Justyna Politańska, prezes Fundacji ŚTP.

Konkurs ma także służyć promocji firm prowadzonych przez młodych ludzi. W kategorii „Młody przedsiębiorca" nagrodzona zostanie osoba do 30 roku życia, prowadząca własną działalność nie dłużej niż 5 lat. Głównym kryterium oceny nie będzie wielkość czy przychód przedsiębiorstwa, ale to, w jaki sposób młodzi przedsiębiorcy mierzą się z napotykanymi trudnościami, czy rozwijają swoją działalność i czy są otwarci na współpracę z partnerami społecznymi.

Jak się zgłosić? Wystarczy pobrać formularz zgłoszeniowy do jednej z dwóch kategorii konkursowych ze strony www.twarzeprzedsiebiorczosci.pl/konkurs, a następnie przesłać go do 20 października na adres konkurs@tydzienprzedsiebiorczosci.pl.

- Jako organizacja, która łączy partnerów z sektora publicznego, prywatnego i samorządowego, jesteśmy przekonani, że jest to doskonała okazja dla przedsiębiorców, którzy zgłoszą się do konkursu. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to wyjątkowa platforma do promocji, nawiązywania kontaktów i inspiracji. Warto wziąć udział w konkursie i zaprezentować się szerokiemu gronu partnerów, do których należą między innymi Ministerstwo Gospodarki, czy Konfederacja Lewiatan - dodaje Jakub Gontarek, wiceprezes Fundacji ŚTP i Forum Młodych Lewiatan.

Podczas Inauguracji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Warszawie ogłoszony zostanie także laureat trzeciej kategorii - „Instytucja wspierająca przedsiębiorczość". Jury konkursowe wyróżni jedną z dziesięciu instytucji państwowych lub organizacji pozarządowych, nominowanych wcześniej na podstawie dostępnych powszechnie informacji, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju polskiej przedsiębiorczości.

Konkurs objęty jest honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki. Sponsorami konkursu są Europejski Fundusz Leasingowy, Bank Gospodarstwa Krajowego i Amway. Szczegóły na www.twarzeprzedsiebiorczosci.pl oraz www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl


Kontakt dla mediów:

Karolina Sieniawska

Wordsmith PR

biuro@wordsmith.pl

tel: 696 172 123

 

Więcej informacji: http://www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl/projekty/item/59-konkurs-twarze-przedsiebiorczosci.html

Wypełnione formularze prosimy wysłać na adres konkurs@twarzeprzedsiebiorczosci.pl