Przedłużenie naboru wniosków do projektu Polski Most Krzemowy

PARP ogłosiła przedłużenie naboru wniosków do projektu Polski Most Krzemowy (nowy termin: 15 grudnia 2014 r.) oferującego wsparcie dla przedsiębiorców ze środków UE w rozwoju działalności na rynku Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Celem projektu jest powiązanie polskich firm z branż nowych technologii z przedsiębiorcami , inwestorami oraz doradcami działającymi w Dolinie Krzemowej w USA  - jednym z głównych światowych ośrodków innowacji - a tym samym ułatwienie im dostępu do finansowania zewnętrznego i stworzenia sieci kontaktów branżowych.

W ramach trzech etapów projektu oferujemy:

1.       Udział w szkoleniu na temat warunków podejmowania współpracy gospodarczej na rynku Stanów Zjednoczonych i zasad działania w środowisku Doliny Krzemowej (pierwszy etap - 8 godzin szkoleniowych);

2.       Możliwość opracowania strategii marketingowej firmy na rynek amerykański we współpracy z ekspertami  wiodącej instytucji akceleracyjnej (drugi etap - 5-dniowe warsztaty);

3.       W Dolinie Krzemowej: konsultacje doradcze, szkoleniowe i mentorskie z wybranymi przez siebie specjalistami, udział w sesjach prezentacyjnych dla inwestorów i partnerów oraz spotkaniach B2B i B2C (trzeci etap - usługi o wartości 55 tys. zł na firmę).

Wsparcie w ramach projektu udzielane jest w formie pomocy de minimis.

Więcej informacji na temat korzyści i warunków uczestnictwa, a także opinie uczestników pierwszej rundy projektu, znajdziecie Państwo na stronie http://mostkrzemowy.parp.gov.pl.