Komisarz UE ds. zatrudnienia w kwietniu w Krakowie

Marianne Thyssen - Komisarz UE ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych, Umiejętności i Mobilności Pracowników będzie gościem specjalnym III Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy.

Już 23 kwietnia w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie Marianne Thyssen spotka się z polskimi przedsiębiorcami, by porozmawiać o delegowaniu pracowników do państw członkowskich UE. To niepowtarzalna okazja do spotkania się z osobą, w której kompetencjach będą leżały wszelkie decyzje Komisji Europejskiej dotyczące delegowania pracowników do 2018 roku.

Komisarz w swoim wystąpieniu programowym w trakcie pierwszego dnia III EKMP przedstawi kierunki polityki UE w obszarach, które mają kluczowe znaczenie dla polskiej gospodarki i tysięcy polskich firm usługowych z branży transportowej, budowlanej i innych.

Poza Marianne Thyssen w gronie prelegentów III EKMP znajdą się przedstawiciele polskiego rządu, Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, Głównego Inspektoratu Pracy oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej dra Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego. Partnerem merytorycznym Kongresu są między innymi Państwowa Inspekcja Pracy oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Członkowie Konfederacji Lewiatan mogą skorzystać z wejściówek w promocyjnych cenach, jakie przysługują organizacjom partnerskim wydarzenia:

• pierwszy przedstawiciel firmy - 1199 zł
• kolejny przedstawiciel firmy - 999 zł

Za organizację III Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy odpowiedzialne jest Stowarzyszenie Inicjatywa Mobilności Pracy przy współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie. Bieżące informacje o wydarzeniu znaleźć można na stronie: www.koordynacja.org oraz na profilu www.facebook.com/inicjatywa.eu.
Kontakt dla Uczestników:                                                                                                                                               

Monika Kołodziejczyk
+48 668 681 945
monika.kolodziejczyk@koordynacja.org