Polskie start-upy pojadą do Doliny Krzemowej

Dwanaście firm technologicznych, po trzy z Polski, Węgier, Czech i Słowacji, ma szanse na udział w V4 TechMatch Silicon Valley. To pierwsza wspólna prezentacja start-upów z krajów Grupy Wyszehradzkiej w Dolinie Krzemowej. Przez dwa tygodnie od 6 lutego br. przyjmowane będą zgłoszenia firm zainteresowanych tym wydarzeniem. Partnerem przedsięwzięcia w Polsce jest Konfederacja Lewiatan.

W prezentacji, która odbędzie się w San Francisco od 21 do 24 kwietnia br., mogą uczestniczyć innowacyjne firmy, które mają globalne ambicje i oferują nowoczesne produkty. Start-upy będą miały okazję przedstawić inwestorom i przedsiębiorcom swój pomysł na biznes, zainteresować nim media, skorzystać z bezpłatnej promocji w Dolinie Krzemowej, uzyskać finansowanie dla firmy lub projektu oraz spotkać się z przedstawicielami najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw technologicznych na świecie.

Firmy zainteresowane wyjazdem do Doliny Krzemowej powinny przesłać prezentacje swojego biznesu na adres info@lba.pl  do 20 lutego br. W konkursie oceniane będą pomysły technologiczne, które są innowacyjne w skali światowej, wnoszą wartość dodaną i mają globalne oddziaływanie. Nie ma preferencji branżowych. Prezentacja, wraz z danymi kontaktowymi, powinna być przygotowana w języku angielskim.

Selekcja firm odbędzie się odrębnie w czterech krajach: Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Jury 28 lutego przedstawi polskich finalistów, którzy pojadą do Kalifornii. Eksperci przy wyborze najlepszych start-upów będą brali pod uwagę następujące kryteria: innowacje w dziedzinie produktu lub usługi, dystrybucji i marketingu, wyjątkowy wzrost liczby klientów, przychodów lub wydatków na badania i rozwój oraz połączenie możliwości rynkowych ze zdolnym, kreatywnym zespołem.

Więcej informacji na temat przedsięwzięcia można uzyskać na specjalnie stworzonej stronie internetowej www.visegradstartups.com .


 

V4 TechMatch Silicon Valley to wspólny projekt czterech organizacji: Konfederacji Lewiatan (poprzez Lewiatan Business Angels ) z Polski, Startup Yard z Czech, Innovacio z Węgier i SOVVA, która jest liderem konsorcjum, ze Słowacji. Projekt wspierany jest przez Fundację grupy Wyszehradzkiej V4.

 

Dodatkowe informacje:

  • optymalna długość prezentacji - do 15 slajdów 
  • organizator pokrywa koszty przelotu i hotelu dla 1 osoby.

www.visegradfund.org