Rozlicz swój PIT z Fundacją Centrum Praw Kobiet

Fundacja Centrum Praw Kobiet to organizacja, której misją jest działanie na rzecz równego statusu kobiet i mężczyzn w życiu publicznym i w rodzinie. Nieustannie, od ponad 20 lat, CPK niesie pomoc kobietom doświadczającym przemocy i ich dzieciom.

Przekaż 1% podatku na rzecz kobiet doświadczających przemocy

Urszula Nowakowska, dyrektorka Fundacji Centrum Praw Kobiet - „Każdego roku tysiące kobiet w dramatycznej sytuacji otrzymuje u nas kompleksowe wsparcie. Udzielamy porad prawnych, psychologicznych, socjalnych, pomagamy znaleźć pracę. Prowadzimy ośrodek, w którym można się schronić przed sprawcami przemocy i całodobowy telefon interwencyjny. Wydajemy poradniki i ulotki informacyjne, często będące źródłem pierwszej pomocy w krytycznej sytuacji. Organizujemy spotkania, warsztaty, grupy wsparcia, wzmacniając nasze podopieczne, aby odzyskały siłę i spokój. Pomagamy nie tylko w Warszawie, ale też w innych miastach w Polsce."

CPK działa na rzecz zmian systemowych, które zapewniają skuteczniejszą walkę i przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet oraz przemocy w rodzinie. Stara się wpływać na kształt prawa i jego stosowanie oraz zwiększać świadomość na temat kompleksowości tej problematyki, która obejmuje m.in. aspekty fizyczne, psychiczne, seksualne i ekonomiczne.

Na stronie www.cpk.org.pl znajduje się interaktywny formularz, dzięki któremu rozliczenie PIT będzie intuicyjnie proste, a przekazanie 1% z dochodów zajmie dosłownie kilka chwil. Fundacja zaprasza również do swojej siedziby przy ul. Wilczej 60 m.19 w Warszawie, gdzie można uzyskać pomoc w wypełnieniu dokumentów.

Fundacja Centrum Praw Kobiet
nr KRS: 0000188668
nr konta: 59 1020 1156 0000 7102 0059 9241

Za przekazane pieniądze serdecznie dziękujemy.