Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2016

 • 2016-11-21 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie władz i kluczowych członków Konfederacji Lewiatan

  Od 18 do 20 listopada br. w hotelu Ossa, nieopodal Rawy Mazowieckiej odbyło się spotkanie władz i kluczowych członków Konfederacji Lewiatan.

 • 2016-11-21 Aktualności
  Aktualności

  V Kongres Smart Metropolia w Gdańsku

  23 i 24 listopada w AmberExpo w Gdańsku odbędzie się piąta edycja międzynarodowego Kongresu Smart Metropolia. Dwudniowy Kongres to spotkanie przedstawicieli administracji, nauki, biznesu i organizacji pozarządowych,  stanowiące międzynarodowe forum wymiany koncepcji i doświadczeń, związanych z funkcjonowaniem i problematyką obszarów metropolitalnych.

 • 2016-11-18 Aktualności
  Aktualności

  Każdej inicjatywie, której celem jest poprawa warunków prowadzenia działalności gospodarczej, należy dać szansę - ocena Konstytucji Biznesu

  Komentarz Krzysztofa Kajdy, radcy prawnego, dyrektora Departamentu Prawnego Konfederacji Lewiatan:

  Zaprezentowany dokument zdaniem autorów ma stanowić przełom w kontaktach państwo-biznes, ale warto zauważyć, że podczas prac nad nim nie podjęto współpracy z organizacjami przedsiębiorców czy Radą Dialogu Społecznego. Projekt aktu prawnego, przedstawiany jako kluczowy dla biznesu, powstał bez jego udziału. Dlatego też  szczegółowa ocena propozycji możliwa będzie po zapoznaniu się z projektem ustawy.

 • 2016-11-18 Aktualności
  Aktualności

  Wspólne stanowisko pracodawców do wypowiedzi J.Kaczyńskiego

  Wzrost gospodarczy w trzecim kwartale br. wyhamował do 2,5 proc., co jest najgorszym wynikiem od trzech lat. Gospodarka rozwija się wolniej głównie z powodu spadku inwestycji. Prezes PiS winą obarcza polskich przedsiębiorców, a szczególnie tych związanych jakoby z opozycją. Jarosław Kaczyński stwierdził, że„ nie chcą podejmować się różnego rodzaju przedsięwzięć gospodarczych, zyskownych dla nich, bo uważają, że lepiej zaczekać, że wrócą dawne czasy".

 • 2016-11-17 Aktualności
  Aktualności

  DYREKTYWA RADY w sprawie wspólnej podstawy opodatkowania osób prawnych - konsultacje

  Ministerstwo Finansów w ramach przygotowywania stanowiska Rządu RP przekazało do zaopiniowania : Wniosek DYREKTYWA RADY w sprawie wspólnej podstawy opodatkowania osób prawnych COM(2016) 685 oraz Wniosek DYREKTYWA RADY w sprawie wspólnej skonsolidowanej podstawy opodatkowania osób prawnych...

 • 2016-11-17 Aktualności
  Aktualności

  Zmiana ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym - konsultacje

  Minister Sprawiedliwości przekazał do konsultacji społecznych projekt  ustawy o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym oraz projekt rozporządzenia do tej ustawy.

 • 2016-11-17 Aktualności
  Aktualności

  Nowa ustawa o VAT zwiększy ryzyko prowadzenia biznesu

  Nowelizacja ustawy o VAT, która wejdzie w życie 1 stycznia 2017 roku prawdopodobnie znacząco wpłynie na sposób funkcjonowania przedsiębiorstw. Niektóre rozwiązania utrudnią działalność gospodarczą - uważa Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan.

 • 2016-11-17 Aktualności
  Aktualności

  Powstała regionalna Rada Firm Rodzinnych

  Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan powołał w ramach swoich struktur Radę Firm Rodzinnych. Spotkanie inaugurujące odbyło się 15 listopada 2016 r. w Hotelu Bristol Art & Medical Spa w Busku-Zdroju.

 • 2016-11-17 Aktualności
  Aktualności

  Sukcesy odnoszą ci, którzy nie boją się porażek

  Co zrobić aby porażka nie była końcem działalności, ale dala impuls do dalszego rozwoju? Co zrobić, aby symptomy nadciągającego kryzysu dostrzec na tyle wcześniej, aby zminimalizować jego skutki? Zagadnieniu jak radzić sobie w trudnych sytuacjach poświęcona będzie konferencja inaugurująca projekt Early Warning Europe, organizowana przez Ministerstwo Rozwoju, Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Fundację Firmy Rodzinne. Celem projektu jest destygmatyzacja zjawiska porażki biznesowej i wsparcie przedsiębiorstw, które znalazły się w trudnej sytuacji.

 • 2016-11-16 Aktualności
  Aktualności

  Wszyscy zapłacimy za niższy wiek emerytalny

  Sejm przegłosował ustawę obniżającą wiek emerytalny. Zdaniem Konfederacji Lewiatan ta decyzja stoi w wyraźnej sprzeczności ze Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, ponieważ przyczyni się do zmniejszenia zatrudnienia i inwestycji.