Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2016

 • 2016-11-16 Aktualności
  Aktualności

  Targi CSR - transmisja na żywo

  17 listopada 2016 roku na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbędą się organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu 6. Targi CSR największe wydarzenie poświęcone społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) w Polsce. Przez cały czas trwania targów, w godzinach 9 - 17 prowadzona będzie transmisja na żywo z wydarzenia na stronie www.odpowiedzialnybiznes.pl . WSTĘP NA TARGI JEST WOLNY.

 • 2016-11-15 Aktualności
  Aktualności

  Ankieta na potrzeby projektu INSUTRAX

  Firma Atena S.A. przy współpracy z firmą Blue Dot Solutions oraz Instytutem Geodezji i Kartografii realizują obecnie studia wykonalności w ramach projektu do Europejskiej Agencji Kosmicznej. Celem tego projektu jest zdefiniowanie jakie dane satelitarne i forma obrabiania tych danych będzie przydatna dla transportowego sektora ubezpieczeniowego.

 • 2016-11-15 Aktualności
  Aktualności

  O przyszłości Unii Europejskiej w Łodzi

  Henryka Bochniarz 14 listopada br. była gościem specjalnym Europejskiego Forum Gospodarczego panelu i wzięła udział w panelu pt. „Unia Europejska - nowe otwarcie czy powolny rozpad." Paneliści, m. in. Elżbieta Jung, konsul honorowy Republiki Finlandii w Łodzi, Krzysztof Apostolidis, Konsul Honorowy Królestwa Danii w Łodzi, jak również Jacek Męcina i Lech Pilawski z Konfederacji Lewiatan, dyskutowali o przyszłości projektu europejskiego.

 • 2016-11-15 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan ocenia pierwszy rok rządu

  W pierwszym roku działalności rząd sprawnie wykorzystał ostatnie środki unijne z poprzedniego budżetu, wprowadził zmiany podatkowe wspierające działalność innowacyjną przedsiębiorstw czy korzystny dla firm pakiet deregulacyjny. Z drugiej strony proponuje drakońskie kary w prawie podatkowym, poparł prezydencki projekt ustawy obniżający wiek emerytalny, dotował trwale nierentowne kopalnie i forsuje reformę edukacji, która odwraca uwagę od kluczowej zmiany w szkolnictwie zawodowym - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2016-11-15 Aktualności
  Aktualności

  Początek osłabienia gospodarczego?

  W 3. kwartale 2016 r. PKB wzrósł o 2,5 proc. r/r - podał GUS prezentując szybki szacunek PKB za III kwartał 2016 r.

 • 2016-11-15 Aktualności
  Aktualności

  Polska na 34.miejscu indeksu przedsiębiorczości (GEI)

  Na świecie wykorzystywane jest 52 proc. potencjału przedsiębiorczości - wynika z Global Entrepreneurship Index. Pierwsze miejsce pod względem przedsiębiorczości zajmują Stany Zjednoczone (86,2 punkty). Polska zajmuje 34. miejsce (49,3 pkt) spośród 132 krajów i jest w czwórce państw, które odnotowały największy wzrost od ubiegłego roku za Danią, Szwecją i Węgrami.

 • 2016-11-15 Aktualności
  Aktualności

  Solaris Bus & Coach S.A. członkiem Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych

  Solaris Bus & Coach S.A. jest liczącym się w Europie polskim producentem autobusów miejskich Solaris Urbino, trolejbusów Solaris Trollino, autobusów międzymiastowych InterUrbino, autobusów specjalnych oraz tramwajów Tramino. Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firma wyprodukowała ponad 14 000 autobusów i trolejbusów, które jeżdżą po drogach 30 krajów.

 • 2016-11-15 Aktualności
  Aktualności

  Konsultujemy projekt ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów

  Na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji zamieszczony został projekt ustawy z dnia 9 listopada 2016 r. o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów oraz projekt rozporządzenia z dnia 4 listopada 2016 r w sprawie przewozu towarów, który nie podlega systemowi monitorowania.

 • 2016-11-14 Aktualności
  Aktualności

  Początek końca deflacji

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych spadły w październiku 2016 r. o 0,2 proc., a w stosunku do września br. wzrosły o 0,5 proc. - podał GUS.

 • 2016-11-14 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz na posiedzeniu prezydium WRDS w Łodzi

  - Rada zyskała kompetencje nie tylko w zakresie prowadzenia i rozwoju dialogu społecznego na poziomie krajowym, ale także na wszystkich szczeblach samorządu - powiedziała Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego, prezydent Konfederacji Lewiatan, na nadzwyczajnym posiedzeniu prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Łodzi.