Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2016

 • 2016-11-08 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy apelują o odłożenie reformy oświaty

  Rząd zdecydował, że od września 2017 roku wróci 8-letnia szkoła podstawowa oraz 4-letnie liceum i 5-letnie technikum, a szkołę zawodową zastąpi dwustopniowa szkoła branżowa. Konfederacja Lewiatan apeluje o wstrzymanie reformy strukturalnej w oświacie od 2017 roku i kontynuowanie innych zapowiadanych zmian.

 • 2016-11-08 Aktualności
  Aktualności

  Akta pracowników tylko przez 10 lat w firmie

  Pracodawca będzie musiał przechowywać akta pracownicze nie przez 50 lat, ale tylko przez 10 lat - przewiduje projekt zmian w prawie pracy. To dobre rozwiązanie. Konfederacja Lewiatan od dawna postulowała zmniejszenie obowiązków pracodawców związanych z prowadzeniem i przechowywaniem akt pracowniczych.

 • 2016-11-08 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan ocenia założenia ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej

  Funkcjonowanie podstawowej opieki zdrowotnej w obecnym kształcie jest nieefektywne i wymaga reorganizacji. Zdaniem Konfederacji Lewiatan nie jest jednak konieczne tworzenie oddzielnej ustawy. Wiele problemów można rozwiązać przy pomocy obowiązujących aktów prawnych, szczególnie w zakresie kształcenia personelu medycznego z medycyny rodzinnej, czy budowania zasad monitorowania jakości opieki nad pacjentem.

 • 2016-11-08 Aktualności
  Aktualności

  Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich, Rzeszów

  W imieniu Ministerstwa Rozwoju zapraszamy na spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców „Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich".

 • 2016-11-08 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz spotkała się w Brukseli z czterema komisarzami

  Prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz 8 listopada uczestniczyła w spotkaniu Advisory and Support Group BusinessEurope z komisarzami - Federicą Mogherini, Wysoką Przedstawiciel do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej, Marošem Šefčovičem, wiceprzewodniczącym KE odpowiedzialnym za Unię energetyczną, Jyrki Katainenem, wiceprzewodniczącym KE ds. miejsc pracy, wzrostu, inwestycji i konkurencyjności oraz Güntherem Oettingerem, komisarzem ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego. Z przedstawicielami przedsiębiorców spotkał się także Alexander Italianer, Sekretarz Generalny KE.

 • 2016-11-08 Aktualności
  Aktualności

  Forum Biznesowe Indie - Europa

  8-9 grudnia 2016 r. w New Delhi odbędzie się Trzecie Forum Biznesowe Indie - Europa, organizowane przez Federację Indyjskich Izb Handlu i Przemysłu (Federation of Indian Chambers of Commerce and Industry -  FICCI) pod patronatem indyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. FICCI jest jedną z trzech głównych organizacji zrzeszających indyjski biznes (http://ficci.in/about-ficci.asp). Forum Biznesowe Indie - Europa ma przyczynić się do zacieśnienia relacji gospodarczych pomiędzy Indiami, a Europą oraz posłużyć jako platforma do nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych.

 • 2016-11-07 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy i związkowcy apelują o wstrzymanie reformy w oświacie

  Wszystkie organizacje pracodawców, m.in. Konfederacja Lewiatan i związki zawodowe, za wyjątkiem Solidarności, wchodzące w skład Rady Dialogu Społecznego apelują do premier Beaty Szydło o wstrzymanie reformy strukturalnej w oświacie od 2017 roku i kontynuowanie innych zapowiadanych zmian.

 • 2016-11-07 Aktualności
  Aktualności

  Rada Dialogu Społecznego ponownie pomijana w konsultacjach

  Henryka Bochniarz, jako Przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego (RDS), 7 listopada br. przekazała na ręce Premier Beaty Szydło list wyrażający zaniepokojenie kolejnym naruszaniem przepisów o konsultowaniu projektów aktów prawnych przez Rząd. Tym razem chodzi o brak konsultacji społecznych rządowego projektu ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i ich rodzin „Za życiem". Projekt 2 listopada br. skierowany został przez Radę Ministrów do Sejmu.

 • 2016-11-04 Aktualności
  Aktualności

  Lepsze zapisy w ustawie o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej

  3 listopada br. odbyło się posiedzenie Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi - zakończone przyjęciem sprawozdania podkomisji, a już 3 godziny później Komisja Gospodarki oraz Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi, rozpatrzyły sprawozdanie ww. podkomisji i ostatecznie przyjęły sprawozdanie połączonych Komisji.

 • 2016-11-04 Aktualności
  Aktualności

  Intensywny Tydzień Odpowiedzialnego Biznesu za nami

  5 dni, 5 miast, 5 inspirujących wydarzeń, 15 godzin praktycznych wystąpień, 28 doświadczonych prelegentów, prawie 400 zarejestrowanych uczestników - tak w skrócie można opisać tegoroczny Tydzień Odpowiedzialnego Biznesu (TOB 2016), którego Konfederacja Lewiatan była Patronem honorowym. Organizatorzy wydarzenia, eksperci CSRinfo, pokonali prawie 1500 km odwiedzając Warszawę, Poznań, Katowice, Wrocław i Gdańsk z cyklem konferencji, poruszających kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem i zrównoważonym rozwojem.