Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2016

 • 2016-11-03 Aktualności
  Aktualności

  Inauguracja Rady Firm Rodzinnych w Województwie Świętokrzyskim

  Inicjatywa dla właścicieli firm rodzinnych i osób zaangażowanych w ich prowadzenie.

 • 2016-11-03 Aktualności
  Aktualności

  Siemens Healthcare wśród członków Konfederacji

  Siemens Healthcare jest członkiem założycielem Związku Pracodawców Firm Produkcyjnych.

 • 2016-11-02 Aktualności
  Aktualności

  Przemysł wyraźnie w defensywie

  W październiku wskaźnik PMI Polskiego Sektora Przemysłowego spadł do poziomu 50,2 z 52,2 we wrześniu br. Najnowsze dane PMI (...) prezentują kolejne zagrożenia dla prognoz dotyczących ekspansji w polskim przemyśle - podał Markit.

 • 2016-11-02 Aktualności
  Aktualności

  Apteka dla aptekarza

  Projekt zmian w funkcjonowaniu aptek, przedstawiony na posiedzeniu parlamentarnego zespołu ds. regulacji rynku farmaceutycznego, ingeruje w konstytucyjną zasadę prowadzenia działalności gospodarczej - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2016-11-02 Aktualności
  Aktualności

  9. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości coraz bliżej

  Zapraszamy na Inaugurację 9. edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. To wydarzenie, które odbędzie się 14.11 (poniedziałek) w Brain Embassy, zaszczycą swoją obecnością nietuzinkowe osoby, pełne pasji, energii i doświadczenia, którym będą się dzielić przez cały dzień. Będą to m.in. Ambasador Stanów Zjednoczonych Paul W. Jones, CEO Village Capital Chris Cusack, reprezentant Fundacji Kaufmanna Arnobio Morelix, prezes Fundacji Startup Poland Julia Krysztofiak-Szopa czy Majka Lipiak z Leżę i Pracuję i Norbert Wierbiłowicz z FaniMani.

 • 2016-10-31 Aktualności
  Aktualności

  Deflacja słabnie

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych spadły w październiku 2016 r. o 0,2 proc. r/r, ale w stosunku do września wzrosły o 0,5 proc. - podał GUS prezentując szybki szacunek wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych.
  Komentarz dr Małgorzaty Starczewskiej-Krzysztoszek, głównej ekonomistki Konfederacji Lewiatan

 • 2016-10-31 Aktualności
  Aktualności

  CETA podpisana - Europa udowodniła skuteczność, chociaż wiarygodność Unii została nadwyrężona

  30 października Unia Europejska i Kanada po ponad tygodniu perturbacji podpisały Kompleksową Umowę Ekonomiczno-Handlową czyli CETA. - To dobra wiadomość dla Unii Europejskiej, bo pomimo wewnętrznych kłopotów udowodniła swoją zdolność do zawierania korzystnych  dla przedsiębiorców europejskich umów handlowych - komentuje Jakub Wojnarowski, Zastępca Dyrektora Generalnego Konfederacji Lewiatan. - Brak zgody zdecydowanie ograniczyłby wiarygodność Unii jako efektywnej instytucji, zdolnej do reprezentowania 28, a w przyszłości 27 państw członkowskich - dodaje. 

 • 2016-10-28 Aktualności
  Aktualności

  6. Targi CSR

  Największe w Polsce wydarzenie poświęcone społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonemu rozwojowi - Targi CSR odbędzie się 17 listopada 2016 roku w Galerii stadionu PGE Narodowego w Warszawie. Tematem przewodnim tegorocznych Targów będzie edukacyjna działalność biznesu, a organizatorem, niezmiennie od 12 lat, jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

 • 2016-10-28 Aktualności
  Aktualności

  Zgłoś pomysły uproszczenia realizacji programów operacyjnych na lata 2014-2020


  Informujemy o utworzeniu przez Ministerstwo Rozwoju skrzynki e-mail o adresie: uproszczenia@mr.gov.pl. Na wskazaną skrzynkę można przekazywać propozycje uproszczeń w zakresie systemu realizacji programów operacyjnych na lata 2014-2020.

 • 2016-10-28 Aktualności
  Aktualności

  Rząd pomija Radę Dialogu Społecznego

  Związki zawodowe i pracodawcy, członkowie Prezydium Rady Dialogu Społecznego, wyrażają zaniepokojenie brakiem konsultacji rządowego projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2017 r. i apelują do premier Beaty Szydło o współpracę.