Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2016

 • 2016-10-13 Aktualności
  Aktualności

  Konferencje Dialog dla Kompetencji Jutra

  Podnoszenie kompetencji przedsiębiorstw i ich pracowników, budowanie dialogu i partnerstwa oraz prezentacja rozwiązań przyczyniających się do rozwoju firm - to główne tematy cyklu konferencji regionalnych PARP Dialog dla kompetencji jutra.

 • 2016-10-13 Aktualności
  Aktualności

  Konwent Ochrony Danych Osobowych i Informacji 2016

  Ochrona danych osobowych i bezpieczeństwo informacji to tematy Konwentu Ochrony Danych Osobowych i Informacji 2016. Po raz pierwszy uczestnicy wezmą udział w DATA PROTECTION MIXER.

 • 2016-10-13 Aktualności
  Aktualności

  74% Polaków robi zakupy w niedzielę

  74% mieszkańców Polski robi zakupy w niedzielę, a 54% odwiedza sklepy w niedzielę przynajmniej raz w miesiącu - wynika z badania TNS zrealizowanego, na zlecenie Konfederacji Lewiatan, na przełomie września i października br., wśród 3000 dorosłych mieszkańców Polski. Zakazowi handlu w niedzielę sprzeciwiają się pracujący w tym dniu.

 • 2016-10-13 Aktualności
  Aktualności

  Już w listopadzie pierwsze dotacje na szkolenia i doradztwo. Nie przegap okazji!

  Baza Usług Rozwojowych to internetowa baza zawierająca oferty szkoleń, studiów podyplomowych, kursów zawodowych, doradztwa, e-learningu oraz innych działań, dzięki którym przedsiębiorstwa i osoby prywatne rozwijają swoje kompetencje.

 • 2016-10-12 Aktualności
  Aktualności

  Projekt ustawy o restrukturyzacji kredytów niezgodny z prawem

  Projekt ustawy o restrukturyzacji kredytów denominowanych lub indeksowanych do waluty innej niż waluta polska oraz o wprowadzeniu zakazu udzielania takich kredytów, zgłoszony przez posłów Kukiz'15 jest niezgodny ze swobodą działalności gospodarczej, zasadą niedziałania prawa wstecz, zasadą swobody umów i pewności prawa - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2016-10-12 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcze Mazowsze - Czy padnie kolejny rekord Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości?

  Trwają przygotowania do dziewiątej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który odbędzie się w dniach 14-20 listopada. W zeszłym roku Polska okazała się rekordzistą ŚTP organizując największą liczbę wydarzeń ze wszystkich 163 krajów biorących udział w projekcie. Tylko na Mazowszu odbyło się ponad 110 spotkań i konferencji biznesowych, w których udział wzięło aż 3,5 tysiąca osób.

 • 2016-10-11 Aktualności
  Aktualności

  Prestiżowe szkolnictwo zawodowe, dostosowane do współczesnego rynku pracy

  11 października gościliśmy w Lewiatanie Minister Annę Zalewską, Minister Teresę Wargocką oraz przedstawicieli pracodawców. Rozmawialiśmy o reformie oświaty proponowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 • 2016-10-11 Aktualności
  Aktualności

  Strategia Cyberbezpieczeństwa RP wymaga nadania odpowiedniej rangi w systemie dokumentów strategicznych

  W związku z konsultacjami społecznymi w sprawie projektu uchwały Rady Ministrów w sprawie Strategii Cyberbezpieczeństwa RP na lata 2016 - 2020 (dalej: Strategia) przekazaliśmy uwagi Konfederacji Lewiatan w tej sprawie.

 • 2016-10-11 Aktualności
  Aktualności

  Polacy nadal chcą robić zakupy w niedzielę

  46% Polaków jest przeciwnych wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę, a 39% popiera ten pomysł - wynika z badania TNS zrealizowanego na zlecenie Konfederacji Lewiatan, na przełomie września i października, wśród 3000 dorosłych mieszkańców Polski.

 • 2016-10-10 Aktualności
  Aktualności

  ŚTP: Promujemy biznes, który rozwiązuje problemy, nie tylko finansowe

  Przedsiębiorczość jest dobra - pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna, dziewiąta już edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (14-20.11.2016). Partnerzy, którzy chcieliby dołączyć do tej inicjatywy i zorganizować wydarzenie promujące biznes w swoim mieście, mogą się już rejestrować na nowej stronie www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl .