Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-01-09 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy chwalą propozycję nowej ulgi dla przedsiębiorców

  Ministerstwo Rozwoju pracuje nad zmianami w ustawach o PIT i CIT, które mają umożliwić przedsiębiorcom jednorazowe zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup maszyn i urządzeń o wartości od 10 tys. do 100 tys. zł., z wyłączeniem samochodów osobowych. To dobry pomysł - komentuje Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-01-05 Aktualności
  Aktualności

  Akademia Lewiatana: Podsłuchy w firmach

      Podsłuchy w firmach – skutki i konsekwencje wykradania informacji w biznesie, metody zaradcze i ochrona informacji 25 stycznia 2017 r. Warszawa, ul. Zbyszka Cybulskiego 3    ...

 • 2017-01-05 Aktualności
  Aktualności

  Negatywna ocena projektu ustawy Prawo farmaceutyczne

  Zgodnie z zaproponowanym projektem zakłada się, że od dnia wejścia w życie zmian jedynym podmiotem, który będzie mógł złożyć wniosek o wydanie zezwolenia na prowadzenie apteki będzie farmaceuta bądź spółka jawna / spółka partnerska, której przedmiotem działalności jest wyłącznie prowadzenie aptek, a wspólnikami / partnerami spółki są farmaceuci.

  W ten sposób projektodawcy wyłączają z grona właścicieli dzisiejsze podmioty posiadające apteki, którymi są przede wszystkim przedsiębiorcy niebędący farmaceutami. Jest to w naszej ocenie nieuzasadnione ograniczenie wolności gospodarczej i nieuzasadniona dyskryminacja.

 • 2017-01-02 Aktualności
  Aktualności

  Przemysł przyspieszył, jest szansa na wzrost inwestycji w przedsiębiorstwach

  W grudniu wskaźnik PMI Polskiego Sektora Przemysłowego wzrósł do poziomu 54,3 z 51,9 w listopadzie i 50,2 w październiku br. „Najnowsze prognozy IHS Markit przewidują, że do stycznia 2017 ekspansja produkcji przemysłowej r/r osiągnie próg 8 proc." - podał Markit.

 • 2017-01-02 Aktualności
  Aktualności

  Grzegorz Baczewski w DGP o dofinansowaniu kształcenia pracowników

  W artykule „Data złożenia wniosku nie zdecyduje o dopłacie", który ukazał się 2 stycznia br. w „ Gazecie Prawnej" Grzegorz Baczewski, dyrektor departamentu pracy, dialogu i spraw społecznych Konfederacji Lewiatan, wypowiada się o dofinansowaniu kształcenia pracowników. Konfederacja...