Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-11-03 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy zagrożeni unijną dyrektywą o delegowaniu

  Prace nad nowelizacją dyrektywy są na ostatniej prostej. Już niedługo, firmy wysyłające pracowników za granicę będą musiały zmierzyć się z ogromnymi utrudnieniami. Wiele z nich zagrożona jest upadkiem. O tym co możemy jeszcze zrobić, jak poradzić sobie z nadchodzącymi problemami i nie paść ofiarą nowych przepisów, mowa będzie 20-21 listopada na zbliżającym się V Europejskim Kongresie Mobilności Pracy, nad którym Konfederacja Lewiatan objęła patronat.

 • 2017-11-03 Aktualności
  Aktualności

  Fundusze Europejskie - monitoring konkursów dla przedsiębiorstw

  Zapraszamy do lektury monitoringu konkursów, przygotowanego przez nasz departament funduszy europejskich.

 • 2017-11-02 Aktualności
  Aktualności

  Przemysł nie korzysta w pełni z koniunktury w strefie euro

  W październiku 2017 r. wskaźnik PMI Polskiego Sektora Przemysłowego spadł do poziomu 53,4 z 53,7 we wrześniu. Natomiast wskaźnik PMI Sektora Przemysłowego w strefie euro wzrósł do poziomu 58,5 z 58,1 we wrześniu - podał Markit.

 • 2017-11-02 Aktualności
  Aktualności

  Studenci uczelni niepublicznych ze specjalną ulgą podatkową

  Studenci powinni mieć prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania niektórych wydatków na studia stacjonarne w uczelniach niepublicznych - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-10-31 Aktualności
  Aktualności

  Inflacja zmniejsza dochody realne Polaków

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w październiku 2017 r. o 2,1 proc. r/r, a w stosunku do września br. o 0,5 proc. - podał GUS prezentując szybki szacunek wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych.

 • 2017-10-31 Aktualności
  Aktualności

  Finansowanie prac badawczo-rozwojowych i innowacji - przewodnik

  Polecamy Państwa uwadze przewodnik po ofercie programów operacyjnych 2014-2020 dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców.

 • 2017-10-31 Aktualności
  Aktualności

  Europejski filar praw socjalnych tematem spotkania Europejskiej Sieci Pracodawców

  26 października w Brukseli odbyło się spotkanie Europejskiej Sieci Pracodawców (z ang. European Employers Network Seminar) organizowane przez BusinessEurope, w którym wzięli udział pracodawcy i ich przedstawiciele z całej Europy, a także reprezentanci Komisji Europejskiej.

 • 2017-10-31 Aktualności
  Aktualności

  Równe traktowanie na rynku pracy ze względu na wyznanie - przekaż opinię

  Zachęcamy do wypełnienia ankiety, która jest częścią projektu badawczego „Równe traktowanie na rynku pracy ze względu na wyznanie”, prowadzonego przez Instytut Stosowanych Nauk Społecznych (Uniwersytet Warszawski) na zlecenie Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

 • 2017-10-30 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy proponują wyższe stypendia dla studentów

  Aby przywrócić zdrową konkurencję między uczelniami publicznymi, oferującymi w trybie stacjonarnym studia nieodpłatne a uczelniami niepublicznymi, oferującymi studia odpłatne, Konfederacja Lewiatan proponuje wprowadzenie podwojonego stypendium socjalnego dla studentów odbywających odpłatne studia (niezależnie od statusu właścicielskiego uczelni). A także wprowadzenie stypendium wyrównawczego.

 • 2017-10-30 Aktualności
  Aktualności

  Badanie innowacyjności firm

  Infuture Hatalska Foresight Institute prowadzi badania poświęcone innowacyjności polskich firm. Innowację rozumiemy jako proces biznesowy od etapu powstania pomysłu po wdrożenie. Może dotyczyć zarówno stworzenia/ulepszenia nowych produktów, usług bądź kwestii organizacyjnych, marketingowych, technologicznych, produkcyjnych firmy.