Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-12-17 Aktualności
  Aktualności

  Wesołych Świąt!

 • 2017-12-15 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz na Warsaw Economic Hub 2017

   

 • 2017-12-15 Aktualności
  Aktualności

  Posiedzenie Rady Głównej oraz świąteczny koktajl w Lewiatanie

  14 grudnia w siedzibie Konfederacji Lewiatan odbyło się świąteczne spotkanie członków oraz posiedzenie Rady Głównej.

 • 2017-12-15 Aktualności
  Aktualności

  Nowy przewodnicy dolnośląskiej WRDS

  Na nową, roczną kadencję WRDS został wybrany przewodniczący z grona przedstawicieli organizacji związkowych. Został nim Kazimierz Kimso, przewodniczący Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność". Jego kandydatura została przyjęta jednogłośnie przez administrację oraz partnerów społecznych.

 • 2017-12-15 Aktualności
  Aktualności

  Posiedzenie Rady Regionów

  14 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Rady Regionów Lewiatana na którym podsumowano działania w mijającym roku oraz ustalono priorytety na rok 2018. 

 • 2017-12-15 Aktualności
  Aktualności

  Rozmowy o przyszłości Eurolandu

  Na szczycie UE przywódcy państw dyskutowali o przyszłości unii gospodarczej i walutowej (UGW) oraz o unii bankowej.

 • 2017-12-14 Aktualności
  Aktualności

  Brexit Task Force w ramach BusinessEurope o dotychczasowym postępie w negocjacjach

  13 grudnia br. odbyło się posiedzenie Brexit Task Force w ramach BusinessEurope. W spotkaniu uczestniczył Adam Dorywalski z biura Konfederacji Lewiatan w Brukseli.

 • 2017-12-14 Aktualności
  Aktualności

  Na unijnej polityce bezpieczeństwa mogą skorzystać firmy

  Unijni przywódcy spotkali się dziś w Brukseli, aby zainaugurować współpracę wojskową, rozmawiać o kryzysie migracyjnym, reformie strefy euro, a w formacie EU27 o przyszłości negocjacji Brexitu. Unijna polityka przemysłowo-obronna, to szansa dla polskich firm, dlatego potrzeba ścisłej współpracy przemysłu z resortami obrony, rozwoju i spraw zagranicznych - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-12-13 Aktualności
  Aktualności

  IV konferencja Motoryzacja-Przemysł-Nauka

  Ministerstwo Rozwoju wraz ze Związkiem Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych zorganizowało czwartą już edycję konferencji poświęconej rozwojowi technologii i przemysłu motoryzacyjnego. Tym razem tematem wiodącym były zjawiska dominujące w ostatnim czasie w tym sektorze gospodarki - technologie pojazdów autonomicznych, alternatywne źródła paliw, ze szczególnym uwzględnieniem elektro-mobilności oraz wodoru
  i ogniw paliwowych, oraz szeroko rozumiana atrakcyjność polskiej myśli technicznej i naukowej w obliczu rewolucji przemysłowej 4.0.

 • 2017-12-13 Aktualności
  Aktualności

  Przełomu w służbie zdrowia raczej nie będzie

  Służba zdrowia jest pierwszym najważniejszym zadaniem - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w expose. To pozytywne zaskoczenie, że zdrowie ma być priorytetem rządu - uważa ekspertka Lewiatana.