Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-12-07 Aktualności
  Aktualności

  Horyzont 2020 i 9 program ramowy szansą na większą innowacyjność Polskich firm

  6 grudnia br. odbyło się śniadanie robocze dla polskich organizacji biznesowych organizowane przez biuro Polskiej Akademii Nauk w Brukseli. Ze strony Konfederacji Lewiatan obecni byli Kinga Grafa i Adam Dorywalski.

 • 2017-12-06 Aktualności
  Aktualności

  Perspektywy rozwoju branży motoryzacyjnej w Polsce

  Na zaproszenie i dzięki uprzejmości posłanki Elżbiety Łukacijewskiej, w dniu 5 grudnia br. odbyło się spotkanie w Parlamencie Europejskim zorganizowane przez Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych (ZPMiAP - członka Konfederacji Lewiatan) i Biuro Konfederacji Lewiatan w...

 • 2017-12-06 Aktualności
  Aktualności

  EKES debatuje nad wspólną polityką żywnościową

  Gościem 530. sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Ekonomiczno - Społecznego jest Vytenis Andriukaitis - komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności. Dyskusja dotyczy wspólnej polityki żywnościowej i wspólnego, europejskiego zarządzania.

   


 • 2017-12-06 Aktualności
  Aktualności

  Fundusze europejskie. Monitoring konkursów dla firm

  Przedstawiamy grudniowy monitoring konkursów dla przedsiębiorców.

 • 2017-12-06 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja „Motoryzacja-Przemysł-Nauka

  XXI wiek dla branży motoryzacyjnej to epoka nowych wyzwań, poszukiwania rewolucyjnych rozwiązań i nowatorskich technologii, głównie alternatywnych źródeł zasilania. To także era walki o wzrost bezpieczeństwa na drogach i o lepsze i czystsze środowisko. To era określana mianem czwartej rewolucji przemysłowej.

 • 2017-12-06 Aktualności
  Aktualności

  Solidarność i Lewiatan proszą prezydenta o weto

  Jeśli Senat przegłosuje dzisiaj ustawę dotyczącą zniesienia limitu składek na ZUS, nawet z wydłużonym vacatio legis do 1 stycznia 2019 r., to i tak NSZZ „Solidarność" i Konfederacja Lewiatan, będą apelowali do prezydenta o jej zawetowanie.

 • 2017-12-05 Aktualności
  Aktualności

  Najlepiej odrzucić ustawę znoszącą limit składek na ZUS

  Dzisiaj senatorowie mają rozstrzygnąć, czy ustawa dotycząca zniesienia limitu składek na ZUS wejdzie w życie od 1 stycznia 2018 r. czy za rok. Przedłużenie terminu do stycznia 2019 r. jest bezwzględnie istotne dla firm, ale nie odpowiada na zasadnicze zastrzeżenia jakie budzi projekt. Zdaniem Konfederacji Lewiatan najlepszym rozwiązaniem byłoby jego odrzucenie i podjęcie rozmów o zmianach w systemie ubezpieczeń społecznych.

 • 2017-12-04 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany w ustawie o RDS ważne, ale niewystarczające

  Konfederacja Lewiatan pozytywnie ocenia projekt ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, chociaż po konsultacjach zakres proponowanych zmian jest zdecydowanie skromniejszy. Dominują te o charakterze organizacyjnym, choć znalazły się też przepisy zwiększające kompetencje RDS oraz związane z finansowaniem i funkcjonowaniem Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego.

 • 2017-12-04 Aktualności
  Aktualności

  Firmy mogłyby zwiększyć zatrudnienie, ale boją się przepisów

  Do 42% wzrósł w stosunku do poprzedniego kwartału odsetek przedsiębiorców, którzy planują podwyżki wynika z badania Plany Pracodawców, realizowanego przez Instytut Badawczy Randstad. Wzrostu wynagrodzeń z początkiem nowego roku mogą szczególnie spodziewać się pracownicy branży transportowej i logistycznej, przemysłu i sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Spada za to liczba firm, które zwiększą zatrudnienie.

 • 2017-12-04 Aktualności
  Aktualności

  Leasing w Europie ma się dobrze

  - Wartość nowych kontraktów leasingowych zawartych w Europie w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2017r. wyniosła 164,3 mld euro.
  - Najnowsze dane Leaseurope wskazują na 10,5 proc. dynamikę europejskiego rynku w I połowie br. (r/r).
  - Ożywienie jest obserwowane we wszystkich głównych grupach środków trwałych.