Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-11-29 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy chcą zwalczać nielegalne treści w Internecie

  Popieramy podejmowanie działań zmierzających do skutecznego zwalczania nielegalnych treści w Internecie - napisała Konfederacja Lewiatan, oceniając Komunikat Komisji Europejskiej, poświęcony zwalczaniu treści nielegalnych w Internecie. Jego konsultacje prowadzi Ministerstwo Cyfryzacji.

 • 2017-11-29 Aktualności
  Aktualności

  Będzie trzecia wersja ustawy o jawności życia publicznego

  Budzący wiele kontrowersji projekt ustawy o jawności życia publicznego poddany został w poniedziałek II turze konsultacji społecznych. Podczas spotkania trwającego dziewięć godzin Minister Maciej Wąsik zapowiedział przedstawienie w ciągu kilku dni, kolejnej wersji przepisów.

 • 2017-11-28 Aktualności
  Aktualności

  Wyniki głosowania nad efektywnością energetyczną i OZE

  Efektywność energetyczna Komisja Przemysłu (ITRE) PE przegłosowała dziś większością 3 głosów cel 40% redukcji zużycia energii do 2030 roku, obligatoryjnie na poziomie UE i krajów członkowskich. Przemysł apelował o nie podwyższanie celu ponad 30%. Odrzucono także poprawki umożliwiające krajom...

 • 2017-11-28 Aktualności
  Aktualności

  Zniesienie limitu składek na ZUS dopiero od 1 stycznia 2019

  Przed dzisiejszym posiedzeniem rządu, Konfederacja Lewiatan w listach do wicepremiera Mateusza Morawieckiego i minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbiety Rafalskiej, ostrzega, że szybkie wejście w życie uchwalonej przez Sejm ustawy o zniesieniu limitu składek na ZUS, może spowodować duże perturbacje w funkcjonowaniu firm, których negatywne konsekwencje mogą dotknąć część pracodawców i pracowników. I apeluje o opóźnienie wejścia w życie tej regulacji do 1 stycznia 2019 r.

 • 2017-11-28 Aktualności
  Aktualności

  Nowy rejestr podatników VAT - konferencja uzgodnieniowa

  Przedstawiciele Ministerstwa Finansów omówili na konferencji uzgodnieniowej 27 listopada br. wyniki konsultacji społecznych, projektu z dnia 20 września 2017 r. ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw.

 • 2017-11-27 Aktualności
  Aktualności

  IAB MIXX Awards & Conference

  Najciekawsze i najbardziej inspirujące kampanie marketingowe z udziałem digitalu zostaną nagrodzone 30 listopada podczas IAB MIXX Awards - najważniejszego konkursu branży interaktywnej. Zostaną wtedy także wręczone nagrody za dokonania m.in. Marketer Roku, Agencja Roku czy  Człowiek Roku.

 • 2017-11-27 Aktualności
  Aktualności

  Projekt ustawy o jawności życia publicznego - uwagi


  W związku z trwającymi konsultacjami projektu ustawy o jawności życia publicznego, Konfederacja Lewiatan w pierwszej kolejności zwraca uwagę, iż mimo obowiązywania  przepisów ustawy o organizacjach pracodawców  jednoznacznie zobowiązujących Projektodawcę do przekazania Projektu, o którym mowa, do konsultacji reprezentatywnym organizacjom pracodawców, obowiązek ten został zaniechany.

  W kontekście materii, którą obejmuje Projekt, budzi to szczególne zaniepokojenie i sprzeciw.

  Niezależnie jednak od powyższego, z uwagi na trwające konsultacje i wagę Projektu, poniżej przedstawiamy dziewięć obszarów, w których zidentyfikowane zostały największe wątpliwości w odniesieniu do proponowanych przepisów.

 • 2017-11-27 Aktualności
  Aktualności

  Biznes krytykuje wysokie stawki za wodę

  W okresie przejściowym, do 31 grudnia 2019 r., stałe opłaty za wodę mają być znacząco wyższe od tych przewidzianych docelowo, wynika z projektu rozporządzenia rządu w sprawie jednostkowych stawek opłat za usługi wodne. Przedsiębiorcy krytykują proponowane stawki. Zdaniem Konfederacji Lewiatan będą one stanowiły znaczące i nieproporcjonalne obciążenie dla wszystkich podmiotów korzystających z wód.

 • 2017-11-24 Aktualności
  Aktualności

  Warsztaty podczas Europejskich Dni Przemysłu - zaproszenie

  W ramach Europejskich Dni Przemysłu, które odbędą się w dniach 22 i 23 lutego 2018 r., Komisja Europejska opublikowała właśnie dwa odrębne zaproszenia do organizacji 15 warsztatów w Brukseli (deadline 10.12.2017) i  do zorganizowania podobnych wydarzeń w kraju (deadline 08.01.2018).

 • 2017-11-24 Aktualności
  Aktualności

  Za zniesienie limitu składek zapłacą pracownicy i firmy

  Sejm uchwalił ustawę o zniesieniu limitu, powyżej którego najlepiej zarabiający obecnie nie płacą składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Zdaniem Konfederacji Lewiatan to złe przepisy dla pracowników i pracodawców. Firmy w 2018 r. poniosą znaczne, dodatkowe koszty.