Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-11-23 Aktualności
  Aktualności

  Apel do Szydło i Kaczyńskiego w sprawie limitu składek ZUS

  Konfederacja Lewiatan w listach do premier Beaty Szydło i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego apeluje o wstrzymanie prac nad projektem ustawy dotyczącym zniesienia górnego limitu składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Wywołał on wyjątkowe wzburzenie wśród pracodawców, ale także związków zawodowych.

 • 2017-11-23 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz na spotkaniu z Komisarzami UE

  Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, wzięła udział w spotkaniu Advisory Support Group CEO z przedstawicielami Komisji Europejskiej. Organizatorem spotkania było BusinessEurope.

 • 2017-11-23 Aktualności
  Aktualności

  Rozporządzenie ministra sprzeczne z prawem energetycznym

  Koncepcja ograniczenia niskiej emisji (smogu) poprzez zachęcanie do korzystania z ogrzewania elektrycznego lub samochodów elektrycznych jest jak najbardziej słuszna. Natomiast sposób rozliczeń, w tzw. taryfie grzewczej, jest obarczony wadami prawnymi i budzi wątpliwości - napisał Związek Pracodawców Prywatnych Energetyki, członek Konfederacji Lewiatan, oceniając rozporządzenie ministra energii w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną.

 • 2017-11-23 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie z Departamentem Zasobów Wodnych Ministerstwa Środowiska

  » 12 grudnia 2017 r. o godz. 10.00   w siedzibie Konfederacji Lewiatan odbędzie się spotkanie z dyrektorem Andrzejem Kulonem z Departamentu Zasobów Wodnych w Ministerstwie Środowiska. » 1 stycznia 2018 roku wchodzą w życie główne przepisy ustawy...

 • 2017-11-22 Aktualności
  Aktualności

  Konsumpcja dalej będzie ciągnęła gospodarkę

  Bieżący Wskaźnik Ufności Konsumenckiej był najwyższy w historii badań koniunktury konsumenckiej i wyniósł 5,4. Także Wskaźnik Wyprzedzający był najwyższy w historii (3,4) - podał GUS

 • 2017-11-22 Aktualności
  Aktualności

  Słabość polskich mikroprzedsiębiorstw na unijnym rynku

  Z okazji Europejskiego Tygodnia MŚP, którego celem jest promocja przedsiębiorczości, Eurostat opublikował dane o przedsiębiorstwach mikro, małych i średnich pokazując ich znaczenie w handlu wewnątrzunijnym. 98% firm handlujących towarami w UE to MŚP, w tym około 70% to mikroprzedsiębiorstwa (do 9 osób). MŚP odpowiadają za połowę wartości wewnątrzwspólnotowego handlu towarami. Stanowią one 51% importu wewnątrz UE i 45% wewnątrzunijnego eksportu - podał Eurostat.

 • 2017-11-22 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan chce posiedzenia RDS w sprawie limitu składek ZUS

  Konfederacja Lewiatan wystąpiła do Elżbiety Rafalskiej, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, przewodniczącej Rady Dialogu Społecznego, z wnioskiem o pilne zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia RDS w sprawie projektu ustawy dotyczącego zniesienia limitu składek na ZUS.

 • 2017-11-22 Aktualności
  Aktualności

  Inwestycje firm spadają siódmy kwartał z rzędu

  W okresie styczeń-wrzesień 2017 r. przychody przedsiębiorstw średnich i dużych wzrosły o 9,4 proc., a wynik finansowy netto wyniósł 95,9 mld zł. Inwestycje natomiast spadły o 1 proc. r/r (ceny stałe) - podał GUS.

 • 2017-11-21 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja: GO TO INNOVATION

  » Zapraszamy do udziału w konferencji GO TO INNOVATION , organizowanej przez Raiffeisen Polbank, EGC Doradztwo Europejskie, The Heart Warsaw i magazyn „Fundusze Europejskie". Konferencja odbędzie się w czwartek 30 listopada 2017 r. o godz. 10.30 w Centrum Nauki Kopernik w...

 • 2017-11-21 Aktualności
  Aktualności

  Związkowcy i pracodawcy przeciwni zniesieniu limitu składek

  Pracodawcy i związkowcy, członkowie Rady Dialogu Społecznego, krytykują sposób procedowania ustawy dotyczącej zniesienia górnego limitu składek na ZUS i apelują o wstrzymanie prac nad nowymi przepisami. Przyjęcie ustawy będzie miało negatywne konsekwencje dla rynku pracy, ubezpieczeń społecznych i gospodarki. Wspólne stanowisko podpisali NSZZ „Solidarność",Forum Związków Zawodowych, BCC, Pracodawcy RP i Konfederacja Lewiatan. Nowe przepisy skrytykowała też Rada Nadzorcza ZUS.