Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-02-14 Aktualności
  Aktualności

  Branża budowlana wg przedsiębiorców i inwestorów

  W imieniu organizatorów konferencji ETYKA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZAWODOWA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA - FUNDAMENTEM ZAUFANIA SPOŁECZNEGO zapraszamy do wypełnienie ankiety.

 • 2017-02-13 Aktualności
  Aktualności

  Targi Pracy i Praktyk w Dąbrowie Górniczej

  3 marca odbędą się Targi Pracy i Praktyk Studenckich w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Każdego roku wydarzenie przyciąga ponad 1000 uczestników oraz około 60 pracodawców z całej Polski. Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji, takich jak szkolenia w ramach Akademii Rozwoju Kompetencji.

 • 2017-02-13 Aktualności
  Aktualności

  Nieco niższy wzrost PKB i sporo zagrożeń

  Komisja Europejska obniża prognozę wzrostu PKB dla Polski do 3,2 proc. w 2017 r.

 • 2017-02-13 Aktualności
  Aktualności

  Misja Gospodarcza do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

  Uprzejmie informujemy, że w dniach 27-29 marca br. odbędzie się misja gospodarcza do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w związku z udziałem w wydarzeniu Globalny Szczyt  Produkcji i Uprzemysłowienia w Abu Dhabi (Global Manufacturing & Industrialization Summit).

 • 2017-02-13 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy z Dolnego Śląska chcą zatrudniać obcokrajowców

  Ponad 110 osób zebrało się na szkoleniu zorganizowanym przez Dolnośląskich Pracodawców dotyczącym zatrudniania obcokrajowców w Polsce. W jednym miejscu, w jednym czasie przedstawiciele najważniejszych instytucji zajmujących się tematyką zatrudniania cudzoziemców przekazali pracodawcom najistotniejsze informacje dotyczące przepisów, procedur i obowiązków pracodawców w sytuacji zatrudniania osób z zagranicy.

 • 2017-02-13 Aktualności
  Aktualności

  Ustawa o sieci szpitali groźna dla…szpitali i pacjentów

  Rząd ma się zająć projektem ustawy, która zakłada powołanie, tzw. sieci szpitali. To zły pomysł. Upaść może kilkaset szpitali publicznych, głównie powiatowych, wydłużą się kolejki pacjentów w szpitalach, około 20 tys. pracowników będzie musiało zmienić pracę, szpitale prywatne upadną lub będą leczyły tylko odpłatnie - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-02-13 Aktualności
  Aktualności

  Targi DESIGN, FURNITURE, INNOVATION - 2017 w Mińsku

  Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Polskiej w Mińsku uprzejmie informuje, że w dniach 11-14 kwietnia 2017 r. odbywa się na Białorusi największa wystawa branży meblarskiej "DESIGN, FURNITURE, INNOVATION - 2017".

 • 2017-02-13 Aktualności
  Aktualności

  Spotkania ws. geoblockingu i ustawy o biegłych rewidentach

  W poniedziałek 6 lutego odbyło się spotkanie z Łukaszem Klejnowskim, asystentem europosłanki Róży Thun. Rozmawiano o włączeniu prawa autorskiego w zakres rozporządzenia o geoblockingu oraz o kryteriach oceny kierunku prowadzenia usług i ofert. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele branż technologicznych oraz kierownictwo Departamentu Gospodarki Elektronicznej Ministerstwa Rozwoju.

 • 2017-02-10 Aktualności
  Aktualności

  Monitoring transportu drogowego towarów zaszkodzi firmom

  Tylko jednego posiedzenia Sejmu potrzebowali parlamentarzyści, aby uchwalić ustawę o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów. Pogorszy ona konkurencyjność i efektywność gospodarki - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-02-10 Aktualności
  Aktualności

  Apel w obronie krajowego przemysłu farmaceutycznego

  Jeśli wejdą w życie regulacje zawarte w projekcie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, produkcja krajowego przemysłu farmaceutycznego zostanie zachwiana, zmniejszy się zatrudnienie, spadną wpływy podatkowe oraz eksport. Zagrożone będzie bezpieczeństwo lekowe kraju, a nasz rynek zostanie uzależniony od zagranicznych koncernów farmaceutycznych - napisała Konfederacja Lewiatan w liście do premier Beaty Szydło.