Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-01-27 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan na spotkaniu noworocznym BEPOLUX

  26 stycznia br. Anna Kwiatkiewicz-Mory, Dyrektorka Biura Konfederacji Lewiatan, wzięła udział w przyjęciu noworocznym organizowanym przez BEPOLUX.

 • 2017-01-26 Aktualności
  Aktualności

  Firmy prywatne boją się inwestować

  Sytuacja przedsiębiorstw w IV kw. 2016 r. nieznacznie się poprawiła. Jednak firmy sformułowały bardziej pesymistyczne oczekiwania co do zmian własnej kondycji w całym 2017 r. - podał NBP w Szybkim Monitoringu „Informacja o kondycji sektora przedsiębiorstw ze szczególnym uwzględnieniem stanu koniunktury w IV kw. 2016 r. oraz prognoz na I kw. 2017 r.".

 • 2017-01-26 Aktualności
  Aktualności

  Płatność podzielona może obniżyć płynność finansową firm

  Potrzeba poprawienia wpływów z VAT oraz konieczność zwalczania oszustów podatkowych (szczególnie karuzel podatkowych) rodzą nowe pomysły na uszczelnienie systemu. Resort finansów pracuje nad tzw. płatnością podzieloną. Jak pokazują przykłady innych krajów może ona być skutecznym narzędziem walki z oszustami, jednak nie pozostaje neutralna m.in. dla płynności finansowej niektórych podatników - ostrzega Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan.

 • 2017-01-26 Aktualności
  Aktualności

  522 sesja Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego zakończona

  Na styczniowej sesji EKES:

  ·         przyjęto 13 opinii                                                                                            

  ·         debatowano o europejskim filarze społecznym i stanie gospodarki europejskiej

  ·         odbyły się dyskusje z udziałem komisarzy: Marianne Thyssen (komisarz ds. zatrudnienia, spraw społecznych, umiejętności i mobilności pracowników) i Pierre'a Moscovici (komisarz ds. ekonomicznych i finansowych, podatków i ceł).

 • 2017-01-26 Aktualności
  Aktualności

  Jacek Męcina w DGP o nowelizacji kodeksu pracy

  O zmianach w kodeksie pracy, które szykuje rząd, mówi w rozmowie z dziennikarzem „Dziennika Gazety Prawnej" Jacek Męcina, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan. Konfederacja Lewiatan

 • 2017-01-26 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz na posiedzeniu WRDS w Kielcach

  W czasie posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Kielcach, 26 stycznia br., mówiono m.in. o roli dialogu społecznego w regionach i szkolnictwie zawodowym. Gościem Rady była Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego, prezydent Konfederacji Lewiatan.

 • 2017-01-26 Aktualności
  Aktualności

  Rada Podatkowa - podsumowanie roku 2016

  Rok 2016 zapamiętamy jako rok zmian w prawie podatkowym. Kilkakrotnie znowelizowano ustawy o VAT, CIT, PIT, akcyzę, podatki lokalne oraz Ordynację podatkową (łącznie ok. 40 nowelizacji). Wprowadzono podatek bankowy i od sprzedaży detalicznej, uchwalono ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej, wdrożono Jednolity Plik Kontrolny oraz prowadzono prace nad założeniami tzw. jednolitego podatku.

 • 2017-01-26 Aktualności
  Aktualności

  Ruszyła szósta edycja Konkursu Arbitrażowego Lewiatan

  Jest już dostępny Kazus Konkursowy wraz z Regulaminem KAL2017, ruszyła także rejestracja drużyn.

 • 2017-01-26 Aktualności
  Aktualności

  Chiny - analiza barier dla polskiego eksportu

  W ramach Platformy współpracy Ministerstwa Rozwoju z polskim biznesem, ministerstwo zwróciło się do nas z prośbą o przekazanie stanowiska polskiego biznesu w zakresie barier w polskim eksporcie do Chin.

 • 2017-01-26 Aktualności
  Aktualności

  XX edycja konkursu o tytuł Dobroczyńcy Roku

  Wystartowała dwudziesta, jubileuszowa edycja konkursu "Dobroczyńca Roku". Od 3 stycznia można nominować firmy i fundacje korporacyjne, dla których priorytetem jest rzetelność, dbanie o klientów, otoczenie i przede wszystkim zaangażowanie w zmienianie świata - począwszy od lokalnego, aż po globalny. Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce zaprasza do składania wniosków do 31 stycznia 2017 r. Laureatów poznamy w maju podczas uroczystej Gali Finałowej w Warszawie.