Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-01-25 Aktualności
  Aktualności

  H. Bochniarz w Kurierze Lubelskim o ochronie zdrowia

  W wywiadzie udzielonym ‘Kurierowi Lubelskiemu" Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan mówi o ochronie zdrowia w Polsce. Konfederacja Lewiatan

 • 2017-01-25 Aktualności
  Aktualności

  Coraz trudniej o pracowników

  Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w grudniu 8,3% - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

 • 2017-01-25 Aktualności
  Aktualności

  Odwrotny VAT zagraża branży budowlanej

  Branża budowlana przechodzi podatkową rewolucję. Od 1 stycznia 2017 r. została objęta tzw. odwrotnym obciążeniem VAT, tzn. firmy budowlane, realizujące usługi jako podwykonawcy, są zobowiązane do wystawiania faktury bez wykazywania w niej VAT - podatek ten rozlicza generalny wykonawca, na rzecz którego wykonywana jest usługa. Nowe przepisy mogą spowodować utratę płynności finansowej przez firmy budowlane i wzrost cen usług - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-01-25 Aktualności
  Aktualności

  Posłowie odrzucili złe pomysły na apteki

  Komisja nadzwyczajna ds. deregulacji opowiedziała się w środę (25 stycznia br.) za odrzuceniem w całości projektu nowelizacji prawa farmaceutycznego, który przewidywał możliwość prowadzenia aptek wyłącznie przez farmaceutów. Posłowie podjęli słuszną decyzję. Projekt był zły i szkodliwy zarówno dla rynku aptecznego, jak i pacjentów - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-01-24 Aktualności
  Aktualności

  Okres zatrudnienia firm audytorskich powinien być wydłużony

  Maksymalny okres, przez jaki firma audytorska może świadczyć usługę badania sprawozdań finansowych klienta, który jest jednostką zainteresowania publicznego (np. bank, spółka giełdowa) nie powinien być skrócony do 5 lat, lecz wydłużony do 10 lat - uważa Konfederacja Lewiatan. W środę, 25 stycznia odbędzie się posiedzenie sejmowej podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia ustawy regulującej zasady funkcjonowania biegłych rewidentów i firm audytorskich.

 • 2017-01-24 Aktualności
  Aktualności

  Nie można zakazać udzielania kredytów walutowych

  Poselski projekt ustawy o zmianie Kodeksu cywilnego zakłada uznanie klauzul waloryzacyjnych przy kredytach za niedozwolone. Przepisy miałyby mieć zastosowanie także do umów już zawartych. To narusza zasadę, że prawo nie działa wstecz, budzi także wątpliwości co do ich zgodności z Konstytucją - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-01-24 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz na posiedzeniu WRDS w Lublinie

  - W tym roku czeka nas przegląd funkcjonowania przepisów ustawy o Radzie Dialogu Społecznego. Mam nadzieję, że wspólne wnioski i dobre praktyki znajdą odzwierciedlenie w nowelizacji ustawy - powiedziała Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego, prezydent Konfederacji Lewiatan, w czasie plenarnego posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Lublinie.

 • 2017-01-23 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan przeciwny obowiązkowemu zwrotowi spreadów

  Konfederacja Lewiatan jest przeciwna wprowadzeniu ustawowego obowiązku zwrotu spreadów walutowych, co przewiduje prezydencki projekt ustawy o pomocy frankowiczom. Narusza on bowiem zasadę, że prawo nie działa wstecz, swobodę umów i budzi poważne wątpliwości co do zgodności z Konstytucją.

 • 2017-01-23 Aktualności
  Aktualności

  H. Bochniarz w Newsweeku o prezydenturze Trumpa

  Jak będzie wyglądała amerykańska i światowa gospodarka w czasach prezydentury Donalda Trumpa - zastanawia się w wypowiedzi dla Newsweeka, 23 stycznia br. Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan....

 • 2017-01-20 Aktualności
  Aktualności

  W przemyśle i budownictwie gorzej niż w ostatnich 2 latach

  Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w 2016 r. o 3,2 proc. r/r, ale produkcja budowlano-montażowa spadła o 14,9 proc. r/r - podał GUS.