Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-01-20 Aktualności
  Aktualności

  Kobiety stracą na zmianie ustawy o pracy tymczasowej

  Zgodnie z projektem ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych wszystkie umowy o pracę z kobietami w ciąży, nawet bardzo krótkie (kilkudniowe a nawet kilkugodzinne), które uległyby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży przedłużą się do dnia porodu. Konfederacja Lewiatan i inne organizacje przedsiębiorców z Rady Dialogu Społecznego, uważają, że to złe rozwiązanie i proponują jego zmianę.

 • 2017-01-20 Aktualności
  Aktualności

  H. Bochniarz w Gazecie Pomorskiej o reformie skarbówki

  W rozmowie zatytułowanej „Biznes nie chce czerwonego dywanu", która ukazała się 20 stycznia br., w „Gazecie Pomorskiej", Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan mówi o dużej reformie administracji skarbowej, która za chwilę wchodzi w życie. Konfederacja Lewiatan

 • 2017-01-19 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy i związkowcy krytykują reformę ochrony zdrowia

  - Rząd bierze pełną odpowiedzialność za reformę służby zdrowia - powiedziała premier Beata Szydło w czasie plenarnego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego poświęconego zdrowiu, które odbyło się 19 stycznia br. Pracodawcy i związkowcy krytycznie ocenili projekt zmian w ochronie zdrowia, przygotowany przez resort zdrowia.

 • 2017-01-19 Aktualności
  Aktualności

  EFIS 2 - szansa na zwiększenie poziomu inwestycji w Europie

  W Parlamencie Europejskim (PE) trwają prace nad rozporządzeniem mającym umożliwić wydłużenie okresu obowiązywania Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych. EFIS to instrument, który początkowo przewidziany był na 3 lata, ale w listopadzie 2016 r. Komisja wystąpiła o przedłużenie czasu trwania EFIS do końca 2020 roku i zwiększenie całkowitego poziomu inwestycji z 315 mld euro do co najmniej pół biliona euro.

 • 2017-01-19 Aktualności
  Aktualności

  M. Starczewska-Krzysztoszek w Radiu ZET o gospodarce

  O prognozach rozwoju naszej gospodarki w 2017 roku mówiła w Radiu ZET, 18 stycznia br. dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan. Konfederacja Lewiatan

 • 2017-01-19 Aktualności
  Aktualności

  Jak polski biznes wspiera circular economy?

  BusinessEurope uruchamia platformę, na której firmy będą mogły przedstawiać swoje osiągnięcia (i napotykane przeszkody) w budowaniu circular economy*.

 • 2017-01-19 Aktualności
  Aktualności

  Utrudniony dostęp do leków odczują rodzice chorych dzieci

  Ograniczenie dostępu do aptek, które będą mogły być otwierane w odległości od siebie nie mniejszej niż 1000 metrów, najbardziej odczują rodzice chorych dzieci i osoby starsze.

 • 2017-01-18 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy z RDS o zmianach w pracy tymczasowej

  4 organizacje pracodawców, w tym Konfederacja Lewiatan, przekazały Jolancie Rusiniak, Sekretarz Rady Ministrów, wspólne stanowisko strony przedsiębiorców w sprawie projektowanych zmian w obszarze pracy tymczasowej. 

 • 2017-01-18 Aktualności
  Aktualności

  Nowe zasady wsparcia w PO Polska Wschodnia

  Firmy, które prowadzą działalność w Polsce Wschodniej mogą korzystać ze wsparcia na rozpoczęcie sprzedaży produktów i usług na rynkach zagranicznych. W bieżącym roku wsparcie to będzie dostępne na zmienionych warunkach (PO Polska Wschodnia, działanie 1.2 PO PW).

 • 2017-01-18 Aktualności
  Aktualności

  Gospodarka przyspieszy, chociaż nie tak jak chce rząd

  Polska gospodarka powinna rosnąć w 2017 roku w tempie powyżej 3%. W niewielkim stopniu zwiększą się inwestycje. Utrzyma się wysoka dynamika spożycia indywidualnego, deficyt budżetowy nie powinien przekroczyć 3%. Bezrobocie spadnie na koniec roku do ok. 7% . Gdyby nie klimat niepewności i różne ryzyka gospodarka mogłaby się rozwijać szybciej - prognozuje Konfederacja Lewiatan.