Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-01-18 Aktualności
  Aktualności

  Duża niepewność wśród przedsiębiorców osłabia inwestycje

  16 stycznia Bank Światowy podczas wspólnej konferencji z Narodowym Bankiem Polskim przedstawił doroczny raport poświęcony perspektywom gospodarczym w Europie i na świecie w 2017 r. Tematem przewodnim raportu i analiz w nim zawartych jest gwałtowne osłabienie tempa wzrostu inwestycji w wielu krajach, w tym także w krajach rozwijających się.

 • 2017-01-18 Aktualności
  Aktualności

  Komisja Zdrowia za zmianami w Prawie farmaceutycznym

  17 stycznia odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia, którego celem było zaopiniowanie dla Komisji Nadzwyczajnej do spraw deregulacji poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne (druk nr 1126).

 • 2017-01-18 Aktualności
  Aktualności

  Prace Rady OZE w nowym roku

  Na posiedzeniu 17 stycznia br. Rada OZE negatywnie oceniła przygotowanie od strony legislacyjnej i technicznej pierwszej aukcji na energię z odnawialnych źródeł, która odbyła się 30 grudnia 2016. W związku z tym Rada przygotuje stanowisko zawierające postulat przeprowadzenia „aukcji naprawczej", która umożliwiałaby złożenie ofert wszystkim tym, którzy nie zdołali tego zrobić z przyczyn technicznych 30 grudnia 2016 r. Przygotowana zostanie też lista koniecznych zmian w ustawie o OZE.

 • 2017-01-17 Aktualności
  Aktualności

  Za mało wydajemy na zdrowie

  W latach 1995-2014 wydatki na zdrowie w Polsce rosły szybciej niż średnio na świecie. W 1995 r. stanowiły ok. 43% przeciętnych wydatków na świecie, w 2014 roku wzrosły do 86%. W 2014 r. na mieszkańca Polski przypadało 910 USD wydatków na zdrowie, przeciętna dla wszystkich krajów na świecie wyniosła 1061 USD. Porównanie do średniej dla krajów OECD, a także krajów UE wypada jednak znacznie gorzej - wynika z raportu otwarcia „Zdrowie jako inwestycja" przygotowanego przez Konfederację Lewiatan na plenarne posiedzenie Rady Dialogu Społecznego.

 • 2017-01-17 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy muszą się przygotować na „twardy” Brexit

  Teresa May, premier Wielkiej Brytanii w dzisiejszym wystąpieniu zapowiedziała de facto, że jej kraj w trakcie negocjacji dotyczących opuszczenia Unii Europejskiej, które, zgodnie z zapowiedzią, mają rozpocząć się wraz z uruchomieniem art. 50 w końcu marca, nie będzie domagać się pozostania w obszarze jednolitego rynku unijnego. Firmy będą musiały się przygotować na tzw. twardy Brexit - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-01-17 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz na posiedzeniu WRDS w Bydgoszczy

  - Ustawa o Radzie Dialogu Społecznego daje nam szerokie kompetencje. Teraz chodzi o to, aby przełożyć jej zapisy na konkretne działania. Rolą RDS, partnerów społecznych jest wspieranie dialogu społecznego i wzięcie odpowiedzialności za jego kształt w skali kraju i w regionach - powiedziała Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego, prezydent Konfederacji Lewiatan, na briefingu prasowym, przed posiedzeniem Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Bydgoszczy.

 • 2017-01-17 Aktualności
  Aktualności

  M. Starczewska-Krzysztoszek w DGP o ulgach dla SSE

  Czy specjalne strefy ekonomiczne powinny korzystać z ulgi na badania i rozwój - na to pytanie odpowiada dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan w komentarzu opublikowanym, 17 stycznia br. w „Dzienniku Gazecie Prawnej". Konfederacja Lewiatan

 • 2017-01-17 Aktualności
  Aktualności

  Startuje Krajowy Fundusz Szkoleniowy 2017

  W tym roku pracodawcy będą mieli do dyspozycji więcej środków na rozwój kwalifikacji zawodowych w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego niż w latach ubiegłych. Dolny Śląsk otrzyma ponad 12 milionów złotych. Jednak dużym wyzwaniem - według Dolnośląskich Pracodawców - będzie efektywne ich wykorzystanie przez powiatowe urzędy pracy.

 • 2017-01-16 Aktualności
  Aktualności

  17 stycznia wybór przewodniczącego Parlamentu Europejskiego

  Tym razem wybory Przewodniczącego PE mogą dostarczyć wielu emocji. Są możliwe nawet cztery rundy!

 • 2017-01-16 Aktualności
  Aktualności

  Wątpliwości pracodawców do ustawy o biegłych rewidentach

  - Okres rotacji firm audytorskich dla jednostek zainteresowania publicznego powinien być wydłużony do 10 lat, badanie wspólne sprawozdań finansowych w określonych jednostkach, tzw. joint audit, nie powinno być obligatoryjne, a zakaz świadczenia innych usług niż badanie sprawozdań finansowych przez firmy audytorskie oraz jednostki z nimi powiązane będzie barierę dla rozwoju sektora MŚP - uważają we wspólnym stanowisku do projektu ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym Konfederacja Lewiatan oraz Pracodawcy RP.