Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-01-13 Aktualności
  Aktualności

  Zgłaszanie naruszeń przepisów do KNF

  Na stronie Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie zgłaszania Komisji Nadzoru Finansowego naruszeń rozporządzenia 596/2014 (MAR).

 • 2017-01-13 Aktualności
  Aktualności

  Rodziny, firmy i budżet beneficjentami programu 500+

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w grudniu 2016 r. o 0,8 proc. r/r, a w stosunku do listopada o 0,7 proc. - podał GUS.

 • 2017-01-12 Aktualności
  Aktualności

  Zasada „Apteka dla aptekarza” zahamuje rozwój polskich firm

  Posłowie, w nowelizacji Prawa farmaceutycznego, proponują wprowadzenie zasady „Apteka dla aptekarza", która przewiduje możliwość prowadzenia aptek wyłącznie przez farmaceutów lub wybrane spółki osobowe farmaceutów. To rozwiązanie ograniczy wolność gospodarczą, pogłębi dysproporcje w rozmieszczeniu aptek, utrudni dostęp do usług farmaceutycznych i zahamuje rozwój polskich firm - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-01-11 Aktualności
  Aktualności

  Pakiet usługowy - wreszcie!

  Komisja Europejska przedstawiła 10 stycznia b.r. projekt pakietu usługowego, mający na celu zlikwidowanie barier w handlu usługami. Pakiet ma ułatwić przedsiębiorcom i wykwalifikowanym specjalistom świadczenie usług na rzecz klientów w całej UE.

 • 2017-01-11 Aktualności
  Aktualności

  Nie można zakazać waloryzowania kredytu kursem walut

  W projekcie ustawy zmieniającym ustawę - Kodeks cywilny, grupa posłów domaga się uznania klauzul waloryzacyjnych/indeksacyjnych za abuzywne (niedozwolone). Zdaniem Konfederacji Lewiatan propozycja posłów jest nieuprawniona na gruncie prawa i narusza zasadę, że prawo nie działa wstecz.

 • 2017-01-11 Aktualności
  Aktualności

  Jeremi Mordasewicz w Polityce o płacy minimalnej

  W wydaniu tygodnika „Polityka" z 11 grudnia br. Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan, wypowiada się o płacy minimalnej w 2017 roku. http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1689484,1,program-2000-plus.read Konfederacja Lewiatan

 • 2017-01-11 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy też chcą poprawy jakości leczenia

  Resort zdrowia chce, aby każda placówka medyczna korzystająca z publicznych pieniędzy była oceniana pod kątem jakości usług i skuteczności leczenia. Takie propozycje znalazły się w założeniach do ustawy o jakości w ochronie zdrowia. Obecnie, zdaniem Konfederacji Lewiatan, mierników oceny jakości placówek medycznych w ogóle nie bierze się pod uwagę. Konieczne są zmiany.

 • 2017-01-10 Aktualności
  Aktualności

  Projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń ryzykowny dla firm

  Projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń jest zbyt ogólny. Część zapisów w nim zawartych może spowodować szereg wątpliwości interpretacyjnych, a w konsekwencji rodzić ryzyka w działalności zakładów ubezpieczeń - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-01-10 Aktualności
  Aktualności

  P. Pruszyński w Gazecie Wyborczej o nowej uldze dla firm

  Ministerstwo Rozwoju pracuje nad zmianami w ustawach o PIT i CIT, które mają umożliwić przedsiębiorcom jednorazowe zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup maszyn i urządzeń o wartości od 10 tys. do 100 tys. zł., z wyłączeniem samochodów osobowych. Pomysł ten komentuje 10...

 • 2017-01-09 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie z zastępcą Stałego Przedstawiciela RP przy UE

  9 stycznia br. Anna Kwiatkiewicz-Mory, Dyrektor Biura Konfederacji Lewiatan w Brukseli, spotkała się z Sebastianem Barkowskim, Zastępcą Stałego Przedstawiciela RP przy Unii Europejskiej.