Fundacja Prymus założona przez H. Bochniarz kończy 15 lat

Założona przez Henrykę Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, Fundacja Prymus, wspierająca wyrównywanie szans edukacyjnych, będzie obchodzić 22 września br. jubileusz 15-lecia działalności. Przez ten czas fundacja wsparła stypendiami 110 najzdolniejszych uczniów z warmińskiej gminy Dywity, dofinansowała modernizację budynków szkolnych oraz przyczyniła się do rozwoju oferty edukacyjnej dla dzieci i młodzieży.

- Chciałabym pochwalić naszą długoletnią modelową współpracę z lokalnym samorządem. To dzięki niej możliwa jest realizacja wielu naszych inicjatyw. Fundacja Prymus to nie tylko stypendia, ale też kursy językowe, warsztaty plastyczne oraz wycieczki edukacyjne - np. do warszawskiego Centrum Nauki Kopernik - mówi Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, założycielka i przewodnicząca rady Fundacji Prymus.

Fundacja Prymus postanowiła rozszerzyć ofertę edukacyjno-kulturalną - od września w ramach współpracy z Fundacją InnWarmia w Brąswałdzie powstał Uniwersytet Trzeciego Wieku dla osób po 50 roku życia.

O rozwoju fundacji opowiada prezes Agnieszka Sakowska-Hrywniak. - Systematycznie wychodzimy z nowymi inicjatywami. Co roku organizujemy bieg na orientację, w którym udział mogą wziąć całe rodziny. Imprezy nawiązują do historii oraz lokalnej przyrody, wpisując się w edukację regionalną. Wspólnie ze Szkołą Podstawową w Bukwałdzie, organizujemy również co roku Międzyszkolny Turniej Gry w Warcaby Klasyczne o Puchar Fundacji Prymus dla uczniów z gminy Dywity - mówi Agnieszka Sakowska-Hrywniak.

Jubileusz rozpocznie się 22 września 2018 r. o godzinie 11:00 w odnowionej szkole w Brąswałdzie. W 2005 Fundacja Prymus uzyskała status organizacji pożytku publicznego, a jej sprawozdania są jawne i ogólnodostępne. Odtąd możliwe jest jej wsparcie poprzez przekazanie 1% swojego podatku dochodowego na działalność statutową.

Konfederacja Lewiatan