Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-12-17 Aktualności
  Aktualności

  Przyszłość VET – najważniejsze unijne trendy i możliwe scenariusze

  13 grudnia, w Stałym Przedstawicielstwie Austrii przy UE, odbyło się seminarium pt. „Kształcenie i szkolenie zawodowe w Europie: przyszłe scenariusze i ich konsekwencje. (Vocational education and training in Europe: future scenarios and their implications). Było to już szóste seminarium zorganizowane w Brukseli przez European Centre for the Development of Vocational Training (Cedefop), tym razem przy współpracy z prezydencją austriacką.

 • 2018-12-17 Aktualności
  Aktualności

  Raport Ayming: 65 proc. firm w Polsce odprowadza podatek od nieruchomości w nieprawidłowej wysokości

  Podatek od nieruchomości jest istotnym kosztem przedsiębiorstw, ale jego prawidłowe rozliczenie wciąż pozostaje dużym wyzwaniem. 65 proc. firm w Polsce odprowadza za niski lub za wysoki podatek od nieruchomości, gubiąc się w gąszczu przepisów prawno-podatkowych. Niemal co drugie przedsiębiorstwo ma nadpłaty, a wśród największych płatników podatku jest to aż 71 proc. Podatnicy mogą odzyskać nadpłacone kwoty nawet do 5 lat wstecz - wynika z raportu Ayming Polska „Podatek od nieruchomości. Grunt to... rozliczyć go prawidłowo".

 • 2018-12-17 Aktualności
  Aktualności

  Propozycje zmian w planowaniu przestrzennym

  • Od kilkunastu lat podejmowane są próby zmiany systemu planowania przestrzennego, jak na razie wszystkie nieudane. Równocześnie rośnie "nieład przestrzenny", pogłębia się dewastacja przestrzeni.
  • Zasadnicza modyfikacja systemu planowania jest konieczna, aby zmniejszać miliardowe koszty ponoszone przez społeczeństwo. Konfederacja Lewiatan od dawna opowiada się za zmianami.
  • Propozycje założeń nowego systemu planowania i zagospodarowania przestrzennego przygotował specjalny zespół powołany przez ministra inwestycji i rozwoju.

 • 2018-12-14 Aktualności
  Aktualności

  Podsumowanie tygodnia w Brukseli

  Konferencja European Defence Industry Summit 6 grudnia br. odbyła się coroczna konferencja European Defence Industry Summit, na której dyskutowano o kluczowej roli przemysłu w zacieśnianiu unijnej współpracy w dziedzinie obronności. Obecni byli najwyżsi rangą urzędnicy reprezentujący...

 • 2018-12-14 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie członków Lewiatana z Danutą Hübner nt. Brexitu

  Konfederacja Lewiatan gościła europosłankę prof. Danutę Hübner, która odpowiadała na pytania przedstawicieli firm członkowskich o konsekwencje i możliwe scenariusze Brexitu.

 • 2018-12-14 Aktualności
  Aktualności

  Wzrost cen energii elektrycznej jest nieunikniony

  Ważne dla firm: Turbulencje wokół cen energii elektrycznej w przyszłym roku przekładają się na coraz większą niepewność przedsiębiorstw.

 • 2018-12-13 Aktualności
  Aktualności

  Większe inwestycje w 2019 roku planuje 18 proc. firm

  • 44 proc. przedsiębiorstw planuje w przyszłym roku inwestycje na podobnym poziomie jak w 2018 roku.
  • 12 proc. przewiduje, że ich inwestycje w 2019 roku będą mniejsze niż w tym roku, a 18 proc., że będą większe, 27 proc. nie planuje żadnych inwestycji.
  • Tak wynika z badania nastrojów przedsiębiorców zrealizowanego na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

 • 2018-12-13 Aktualności
  Aktualności

  Frans Timmermans gościem sesji plenarnej EKES

  - Praworządność w Europie nie jest luksusem. Jest warunkiem koniecznym dla przeżycia Europy, dla rozwoju Europy. Prawo musi być stosowane tak samo w we wszystkich krajach członkowskich - powiedział Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, na dzisiejszej sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Społeczno-Ekonomicznego.

 • 2018-12-12 Aktualności
  Aktualności

  European business welcomes the EU-Japan EPA ratification

  - European Parliament voted overwhelmingly in favour of the EU-Japan Economic Partnership Agreement (EPA) - (Brussels, 12 December 2018) Today the European Parliament approved the EU-Japan EPA, completing parliamentary ratifications by Japan and the EU. It shows an effective approval...

 • 2018-12-12 Aktualności
  Aktualności

  European business alarmed by recent developments on Brexit

  - No deal Brexit must be avoided - (Brussels, 12 December 2018) European business is extremely concerned by the recent developments on Brexit. The postponement of the vote on the withdrawal agreement increases uncertainty and is a blow for companies desperate for clarity. A no deal Brexit...