Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2019

 • 2019-10-28 Aktualności
  Aktualności

  OTWARTY KONKURS OFERT NA FINANSOWE WSPIERANIE ZADAŃ Z ZAKRESU ROZWOJU INSTYTUCJI OPIEKI NAD DZIEĆMI W WIEKU DO LAT 3 „MALUCH+” 2020

  Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, że działając na podstawie art. 62 ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz. U. z 2019 r. poz. 409, z późn. zm.), ogłasza - w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+", zwanego dalej „Programem" - konkurs „MALUCH+" 2020.

 • 2019-10-28 Aktualności
  Aktualności

  Kompetencje coraz częściej ważniejsze od dyplomu

  Rekordowo niskie bezrobocie sprawia, że pracodawcy coraz mniej wymagają od kandydatów, a coraz więcej muszą im oferować - wynika z badania Grant Thornton.

 • 2019-10-25 Aktualności
  Aktualności

  Wyższy limit składek na ZUS to zły pomysł

  • Zniesienie limitu składek na ZUS czy jego podniesienie z 30-krotności na 40-krotność jest złym rozwiązaniem.
  • 65 organizacji przedsiębiorców podpisało się pod apelem w sprawie jego utrzymania. Podobną opinię wyraził prezydent.
  • Zdaniem Konfederacji Lewiatan zniesienie, czy podniesienie limitu, nie miałoby nic wspólnego ze zwiększeniem redystrybucji dochodów od najbogatszych do najbiedniejszych.

 • 2019-10-25 Aktualności
  Aktualności

  57% małych firm uważa, że nadchodzą trudne czasy

  • Ponad połowa firm uważa, że w najbliższych miesiącach będzie trudniej rozwijać biznes.
  • Największy pesymizm, co do przyszłości, deklarują małe przedsiębiorstwa - wynika z barometru Lewiatana, badania nastrojów przedsiębiorców, zrealizowanego na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

 • 2019-10-24 Aktualności
  Aktualności

  Polska coraz niżej w rankingu „Doing Business”

  Polska spadła o siedem pozycji i zajęła 40 miejsce w tegorocznej edycji rankingu „Doing Business" Banku Światowego.

 • 2019-10-24 Aktualności
  Aktualności

  Za wysokie sankcje za niestosowanie obowiązkowej podzielonej płatności w VAT

  • Od 1 listopada br. mechanizm podzielonej płatności w VAT będzie obowiązkowy, dwa miesiące później nabywca, który nie zapłaci w MPP nie zaliczy faktury do kosztów uzyskania przychodów.
  • Konfederacja Lewiatan apeluje o złagodzenie tej sankcji.

 • 2019-10-24 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019 - co będzie z Europą?

  Od pierwszego Europejskiego Forum Nowych Idei na EFNI powtarzamy, że świat się intensywnie zmienia i że zmiany są coraz szybsze, bardziej złożone i niejednoznaczne. Żywimy jednak przekonanie, że obok ogromnych wyzwań, niosą wielkie możliwości.

 • 2019-10-24 Aktualności
  Aktualności

  Chińczycy konkurują nieuczciwie

  Nieuczciwa konkurencja ze strony chińskich firm na rynkach państw trzecich to wielkie wyzwanie dla europejskich przedsiębiorstw. Wsparcie ze strony Pekinu dla koncernów z Państwa Środka wykracza dalece poza dyplomację ekonomiczną, a rozbudowany program subsydiowania eksportu oraz inwestycji zagranicznych jest nieuczciwy i niezgodny z regułami WTO - ostrzegają BUSINESSEUROPE i zrzeszone w niej krajowe federacje.

 • 2019-10-24 Aktualności
  Aktualności

  Tarcza Prywatności UE-USA: szansa czy zagrożenie dla ochrony danych osobowych?

  23 października Komisja Europejska przedstawiła trzecie sprawozdanie rocznego raportu dotyczącego funkcjonowania Tarczy Prywatności (Privacy Shield) między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi.

 • 2019-10-24 Aktualności
  Aktualności

  Priorytety przyszłej KE - Zielony ład w Europie

  Wciąż nie wiemy kiedy ukonstytuuje się nowa Komisja Europejska. Proces opóźnia się z powodu odrzucenia przez Parlament Europejski trzech kandydatów - z Węgier, Rumunii oraz Francji. Podczas przesłuchań, europosłowie rozważają nie tylko zgłoszone kandydatury, ale także przypisane im portfolio. Jeśli będą mieli wątpliwości co do struktury nowej Komisji i zakresu obowiązków poszczególnych komisarzy, a były już podnoszone wątpliwości np. wobec portfolio, które przypadło Francji, czyli powierzenia jednemu komisarzowi rynku wewnętrznego oraz obronności, ten proces może się jeszcze bardziej wydłużyć. Możliwe, że nowa KE nie powstanie przed końcem tego roku.