Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2020

 • 2020-11-05 Aktualności
  Aktualności

  Nowa perspektywa finansowa - konsultacje w listopadzie

  3 listopada odbyło się zdalne posiedzenie zespołu ds. funduszy europejskich w Radzie Dialogu Społecznego z udziałem Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak – sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Piotra Patkowskiego – podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów.

 • 2020-11-04 Aktualności
  Aktualności

  Potrzebny gospodarczy okrągły stół

  • Funkcjonowanie gospodarki jest dziś równie istotne jak powstrzymanie przyrostu liczby zakażeń - uważa Konfederacja Lewiatan.
  • I apeluje, aby rząd wypracowywał rozwiązania dotyczące walki ze skutkami pandemii wspólnie z przedsiębiorcami, związkami zawodowymi czy samorządami.
  • Rząd musi podzielić się odpowiedzialnością za sytuację w kraju.

 • 2020-11-04 Aktualności
  Aktualności

  Gospodarka musi działać! Apel Lewiatana o stosowanie racjonalnych restrykcji w walce z epidemią Covid-19

  • Konfederacja Lewiatan apeluje do premiera o podejmowanie w walce z epidemią Covid-19 wyłącznie uzasadnionych restrykcji na podstawie wiarygodnych przesłanek i dobrych praktyk innych krajów, ogłaszanych co najmniej z tygodniowym wyprzedzeniem.
  • Funkcjonowanie gospodarki jest dziś równie istotne jak powstrzymanie przyrostu liczby zakażeń. Każde ograniczenie ma dla przedsiębiorców i pracowników, dla ich rodzin i całego społeczeństwa, nieodwracalne skutki teraz i w przyszłości: zerwane łańcuchy dostaw, utrata kontraktów i klientów, groźba bankructwa, konieczność wypłaty odszkodowań dla kontrahentów itp.

 • 2020-11-04 Aktualności
  Aktualności

  Czesko-polskie zacieśnianie współpracy w tematach cyfrowych

  Za nami bilateralne spotkanie przedstawicieli Konfederacji Lewiatan oraz Konfederacji Czeskiej (Confederation of Industry of the Czech Republic), dotyczące wspólnych wyzwań związanych z rozwojem rynku cyfrowego w UE i regionie.

 • 2020-11-02 Aktualności
  Aktualności

  IV Kongres Rady Podatkowej - relacja z wydarzenia

  14-15 października odbył się IV Kongres Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan. Przez 2 dni specjaliści prawa podatkowego, eksperci i przedstawiciele administracji rozmawiali na temat nowych rozwiązań i ich wpływu na sytuację gospodarczą.

 • 2020-11-02 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie ws. mechanizmu dostosowywania cen na granicach z uwzględnieniem emisji CO2

  29 października Konfederacja Lewiatan zorganizowała dla firm członkowskich seminarium online z udziałem europosła Adama Jarubasa, członka Komisji ds. Środowiska, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności (ENVI) oraz jego doradców - Łukasza Wilkosza i Borysa Brzezińskiego.

 • 2020-11-02 Aktualności
  Aktualności

  Rusza nabór wniosków w projektach szkoleniowych i doradczych dla sektorów motoryzacyjnego, chemicznego i usług rozwojowych

  Informujemy o planowanych naborach w projekcie „Przepis na Menedżera i zadania anty-covidowe dla sektorów: chemicznego, usług rozwojowych i motoryzacyjnego.”, którego Konfederacja jest partnerem.

 • 2020-10-30 Aktualności
  Aktualności

  Inflacja już nie powinna szybko rosnąć

  Inflacja w październiku wyniosła 3% r/r i 0,1% m/m. Oznacza to niewielki spadek w stosunku do września (3,2% r/r) - podał GUS.

 • 2020-10-30 Aktualności
  Aktualności

  Bioelektra Group dołączyła do Konfederacji Lewiatan

  • W październiku br. Bioelektra Group, działająca na rynku gospodarki odpadami komunalnymi, została członkiem Konfederacji Lewiatan.
  • Partnerstwo z Lewiatanem przyczyni się do realnego rozwoju zrównoważonego biznesu w Polsce i wykracza poza obszar gospodarki odpadami.

 • 2020-10-30 Aktualności
  Aktualności

  Przegląd Wspólnej Polityki Handlowej Unii Europejskiej

  29 października Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zorganizowały zamknięte spotkanie online w sprawie przeglądu polityki handlowej Unii Europejskiej. Celem spotkania, w którym udział wziął Piotr Rydzkowski z Działu ds. Strategii Handlowej Dyrekcji Generalnej ds. Handlu (DG TRADE), była prezentacja postulatów wszystkich zainteresowanych grup interesariuszy z Polski oraz dyskusja.