Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2020

 • 2020-12-08 Aktualności
  Aktualności

  Marcin Balicki w zarządzie Leaseurope

  Polska branża leasingowa ma nowego reprezentanta w zarządzie Leaseurope, europejskiej federacji leasingowej, zrzeszającej krajowe związki leasingowe. Marcin Balicki, wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu, członka Konfederacji Lewiatan i prezes zarządu Millennium Leasing został powołany na 2-letnią kadencję.

 • 2020-12-08 Aktualności
  Aktualności

  „Nowe kompetencje na nowe czasy” – podsumowanie konferencji branży motoryzacyjnej

  Konferencja „Nowe kompetencje na nowe czasy” została zorganizowana w ramach projektu „Sektorowa Rada ds. kompetencji w sektorze motoryzacyjnym (z uwzględnieniem elektromobilności)”, realizowanego przez Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych. Wydarzenie przybliżyło unijną perspektywę m.in. dzięki wystąpieniu Joanny Szychowskiej, szefowej wydziału ds. motoryzacji w DG GROW, które poświęcone było priorytetom Komisji Europejskiej w obszarze mobilności i przemysłu motoryzacyjnego.

 • 2020-12-08 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorstwa nie chcą zwalniać pracowników

  Pandemia Covid-19 wpłynęła na nastroje pracodawców i ich plany w zakresie zatrudnienia i płac. Ale mimo pesymistycznych nastrojów na razie zapowiada się nieznaczna poprawa sytuacji na rynku pracy - pokazują wyniki 42. edycji badania Plany Pracodawców, przeprowadzonego przez Instytut Badawczy Randstad.

 • 2020-12-07 Aktualności
  Aktualności

  Giełda aptek i brak bezpieczników dla przedsiębiorców jak bomba atomowa

  Powołana przez przedstawicieli korporacji aptekarskiej giełda aptek wraz z promowanymi przez
  nią zmianami w prawie, które w bieżącym tygodniu będą procedowane w Sejmie, może doprowadzić
  do faktycznego przejęcia polskiego rynku przez niektóre hurtownie farmaceutyczne lub likwidacji aptek na dużą skalę. A wszystko to w środku pandemii COVID-19, gdy apteka jest często jedynym miejscem, w którym Polacy mogą zasięgnąć osobiście porady w kwestiach ratowania zdrowia.

 • 2020-12-07 Aktualności
  Aktualności

  Badanie Lewiatana: Brak strategii rządu to główna bariera inwestycji proklimatycznych

  • Aż 62% nieinwestujących firm powstrzymuje od zielonych inwestycji brak długoterminowej strategii rządu i odpowiednich regulacji - wynika z badania przeprowadzonego przez Konfederację Lewiatan.
  • 93% przedsiębiorstw uważa, że podwyższenie celu redukcji emisji gazów cieplarnianych do 55% w 2030 roku ułatwi osiągnięcie neutralności klimatycznej w 2050 roku.

 • 2020-12-07 Aktualności
  Aktualności

  Bezrobocie nie rośnie. Tarcze antykryzysowe chronią miejsca pracy

  Bezrobocie w listopadzie br. wyniosło 6,1% - szacuje resort rozwoju, pracy i technologii.

 • 2020-12-07 Aktualności
  Aktualności

  Access2Markets - nowy portal dla firm chcących eksportować lub importować produkty lub usługi

  Nowy portal internetowy łączy Bazę Danych Dostępu do Rynku, unijne Centrum Informacji o Handlu i wiele innych.

 • 2020-12-06 Aktualności
  Aktualności

  Dostępność w praktyce

  Dostępność to tworzenie użytecznych i przyjaznych rozwiązań, z których korzystają osoby ze szczególnymi potrzebami czy z niepełnosprawnościami. Obecnie władze Polski i Unii Europejskiej wprowadzają regulacje dotyczące dostępności. Powszechnym standardem jest to, że przedsiębiorstwa otwierają się na relacje ze wszystkimi grupami społecznymi. Duże grupy klientów czekają na wolne do barier, funkcjonalne produkty oraz usługi.

 • 2020-12-03 Aktualności
  Aktualności

  Krajowy Rejestr Mediatorów – Konfederacja Lewiatan jednym z partnerów nowego projektu MS dot. mediacji.

  27 listopada odbyła się konferencja Ministerstwa Sprawiedliwości inaugurująca projekt pn. "Upowszechnianie alternatywnych metod rozwiązywania sporów poprzez podniesienie kompetencji mediatorów, utworzenie Krajowego Rejestru Mediatorów (KRM) oraz działania informacyjne”.

 • 2020-12-02 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan proponuje nowy model rozszerzonej odpowiedzialności producenta

  • Nowy system rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP) powinien uwzględniać wymóg pełnego udziału firm, wprowadzających na rynek opakowania i produkty w opakowaniach, w kosztach zbiórki, transportu i przetwarzania odpadów - napisała Konfederacja Lewiatan w stanowisku dotyczącym modelu ROP.
  • Wymaga on ustalenia zasad wyceny wysokości wkładu finansowego firm, które wprowadzają opakowania i produkty w opakowaniach na rynek, tak aby brać pod uwagę dochody z ponownego użycia i ze sprzedaży surowców wtórnych pochodzących z produktów.
  • Pracodawcy apelują o przyspieszenie prac na nowymi przepisami.