Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2021-08-17 Informacje prasowe

  EFNI: Jak odbudować Europę po pandemii i uchronić ją przed kryzysem klimatycznym

  • Odbudowa gospodarki europejskiej po pandemii Covid-19, Europejski Zielony Ład, międzynarodowa współpraca w ramach Trójkąta Weimarskiego, rozwój cyfryzacji - to najważniejsze tematy tegorocznego, 10. Europejskiego Forum Nowych Idei, które odbędzie się w Sopocie 20-22 października br.
  • Wśród uczestników spotkania pojawią się m.in. Paolo Gentiloni, komisarz europejski ds. gospodarki, Christa Schweng, przewodnicząca EKES, Krzysztof Szubert, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. europejskiej polityki cyfrowej, czy Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 • 2021-08-16 Informacje prasowe

  Badanie Lewiatana. 73% firm nie popiera Polskiego Ładu

  73% przedsiębiorstw negatywnie ocenia Polski Ład. Poparcie dla niego deklaruje 27% respondentów - wynika z badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator.

 • 2021-08-13 Informacje prasowe

  Polski Ład. Na zmianach podatkowych stracą miliony Polaków

  - Na zmianach podatkowych w Polskim Ładzie stracą prawie wszyscy przedsiębiorcy.
  - Negatywnie odczują je także osoby mało zarabiające ponieważ zwiększenie obciążeń dla firm przełoży się na wzrost cen. Obniżka podatków nie zrekompensuje im wyższych wydatków na zakup towarów pierwszej potrzeby.
  - Części dochodów pozbawione zostaną także osoby, które poza działalnością gospodarczą albo umową o pracę, wynajmują prywatne mieszkania - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2021-08-13 Informacje prasowe

  Przedsiębiorcy chcą mieć więcej czasu na konsultacje projektu ustawy dotyczącej ROP

  Dziewięć organizacji, w tym Konfederacja Lewiatan, apeluje do resortu klimatu i środowiska o wydłużenie terminu konsultacji publicznych projektu ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi, która ma wdrożyć model Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta.

 • 2021-08-12 Informacje prasowe

  Badanie Lewiatana. Dla 69% firm pogorszyły się warunki prowadzenia biznesu

  69% przedsiębiorstw uważa, że w ostatnich sześciu miesiącach pogorszyły się warunki prowadzenia biznesu. 26% nie widzi znaczącej zmiany, a dla 5% warunki się poprawiły - wynika z badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator.

   

 • 2021-08-11 Informacje prasowe

  Lex TVN zaszkodzi polskiej gospodarce

  Posłowie większością głosów przegłosowali dzisiaj wieczorem ustawę nazywaną powszechnie lex TVN.

 • 2021-08-10 Informacje prasowe

  Rada Przedsiębiorczości protestuje w sprawie Lex TVN

  Od kiedy USA są wrogiem NATO i Unii Europejskiej?
  Rada Przedsiębiorczości po raz kolejny protestuje przeciwko procedowanym przez PiS zmianom w ustawie o radiofonii i telewizji. Nie chcemy żyć w kraju z jedyną słuszną linią przekazu medialnego, w kraju, w którym za nic ma się wolność gospodarczą i bezpieczeństwo narodowe.

 • 2021-08-10 Informacje prasowe

  Badanie Lewiatana. 80% pracodawców chce wiedzieć, którzy pracownicy zostali zaszczepieni

  80% pracodawców uważa, że powinni mieć dostęp do informacji, ilu pracowników w ich firmie zostało zaszczepionych przeciw Covid-19, a także wiedzieć, którzy konkretnie pracownicy zostali zaszczepieni - wynika z badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator.

 • 2021-08-09 Informacje prasowe

  Firmy prywatne i zagraniczne nie będą mogły inwestować w morskie farmy wiatrowe

  • Projekt rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie oceny wniosków złożonych w postępowaniu rozstrzygającym dotyczący m.in. wymagań, które muszą spełnić firmy inwestujące w morskie farmy wiatrowe, wykluczy zagraniczne i prywatne koncerny z inwestowania w energetykę wiatrową na morzu w Polsce - ostrzega Konfederacja Lewiatan.
  • Pracodawcy apelują o ponowne konsultacje projektu rozporządzenia i wypracowanie kompromisu.

 • 2021-08-09 Informacje prasowe

  Potrzebujemy pracowników nie tylko z Ukrainy

  • Strategia migracyjna, która została skierowana do konsultacji społecznych, skupia się na migracjach krótkoterminowych, przede wszystkim z państw położonych za naszą wschodnią granicą.
  • Tymczasem istnieje konieczność sprowadzania do Polski pracowników również spoza krajów bliskich nam kulturowo - uważa Konfederacja Lewiatan.