Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

Konferencja: Podatki 2015

2015-01-12

12 stycznia 2015 roku, w hotelu Polonia Palace, odbędzie się konferencja „Podatki 2015" poświęcona zagadnieniom związanym z aktualnymi nowelizacjami prawa podatkowego oraz praktyce kontroli skarbowej. Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji poświęconej zagadnieniom związanym z aktualnymi nowelizacjami prawa podatkowego oraz praktyce kontroli skarbowej.

Podczas naszego spotkania omówimy najważniejsze trendy i regulacje, z którymi mieć będą do czynienia w nowym roku przedsiębiorcy, księgowi i doradcy podatkowi. Do udziału w konferencji zaprosiliśmy przedstawicieli Ministerstwa Finansów, wykładowców akademickich i praktyków doradztwa.
O granicach prawnych i etycznych optymalizacji podatkowej opowie profesor Witold Modzelewski, były wiceminister finansów, współtwórca polskiego prawa podatkowego, w szczególności VAT.

Bieżące zmiany w podatku od towarów i usług będą natomiast tematem prelekcji Dariusza M. Malinowskiego, wiceprzewodniczącego Krajowej Rady Doradców Podatkowych. Poruszy on m.in. kwestie nowych obowiązków dokumentacyjnych oraz zasady stosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia.

Jeden z najgłośniejszych tematów ostatnich miesięcy, czyli klauzula obejścia prawa podatkowego będzie przedmiotem prelekcji Andrzeja Nikończyka i Rafała Iniewskiego, przewodniczących Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan. Warto zaznaczyć, że p. Nikończyk jest członkiem powołanej niedawno przez premier Ewę Kopacz Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Podatkowego.
O kontroli podatkowej skarbowej i nadużywaniu środków karnych skarbowych - z perspektywy praktyki, opowie mecenas Michał Roszkowski, partner w firmie doradczej Accreo. Poruszy on zarówno kwestie nadużywania pozycji procesowej przez organy podatkowe (posługując się przykładami) jak i odpowiedzialności karnej skarbowej.
Orzecznictwo Naczelnego Sądu Administracyjnego w zakresie podatków od towarów i usług przedstawi najlepszy ekspert w tej dziedzinie - sędzia Adam Bącal, przewodniczący I Wydziału Izby Finansowej NSA, rozstrzygającej spory w zakresie VAT. Uczestnicy konferencji otrzymają pakiet niezbędnych informacji oraz przykładów z minionego roku.

Konferencja skierowana jest do:
• właścicieli firm;
• dyrektorów zarządzających;
• dyrektorów finansowych;
• głównych księgowych;
• biur rachunkowych;
• doradców podatkowych;
• prawników.

REJESTRACJA
Członkowie Konfederacji Lewiatan, w formularzu na stronie internetowej w polu UWAGI na samym końcu powinni wpisać rabat "15% - Lewiatan". Na tej podstawie wypisana będzie faktura.

Patronat merytoryczny nad naszym wydarzeniem objęły:
Krajowa Izba Doradców Podatkowych
oraz
Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan.

Serdecznie zapraszam,
Marcin Dobrowolski
Project Manager

________________________________________
Krajowa Izba Doradców Podatkowych jest samorządem zawodowym działającym na podstawie ustawy z 5 lipca 1996 r. o doradztwie podatkowym. Przynależność do Izby jest obowiązkowa i powstaje z chwilą wpisu na listę, uzyskanie którego uprawnia do posługiwania się tytułem „doradca podatkowy". Samorząd czuwa nad przestrzeganiem przez członków Izby przepisów prawa powszechnego i korporacyjnego, w tym zasad etyki zawodowej. Siedziba KIDP znajduje się w Warszawie, a w 16 województwach działają regionalne oddziały KIDP. Na listę doradców podatkowych jest wpisanych obecnie ok. 8.900 osób.
________________________________________
Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan stanowi reprezentatywne dla przedsiębiorców forum wyrażania poglądów na temat prawa podatkowego. To zespół ekspertów podatkowych, finansowych i prawnych. W jej skład wchodzą zarówno specjaliści z firm doradczych i kancelarii prawnych, jak również menedżerowie odpowiedzialni w firmach członkowskich Konfederacji Lewiatan za sprawy podatkowe, księgowe i finansowe. Celem działania Rady jest przygotowywanie projektów służących poprawie jakości prawa podatkowego oraz kreowanie rozwiązań korzystnych dla przedsiębiorców, a co za tym idzie dla rozwoju gospodarczego. Rada powstała na przełomie 2004/2005 r. Jej trzon ekspercki stanowiły osoby, które w latach 2003 - 2004, brały udział w projektach realizowanych przez Konfederację. Przy powstaniu Rada Podatkowa czerpała z dorobku tego okresu i doświadczeń związanych m.in. z walką o wprowadzenie podatku liniowego dla przedsiębiorców, czy z wprowadzeniem pierwszej korzystnej dla podatników nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług.

Konfederacja Lewiatan

Tagi