Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

Konferencja prasowa: Zniesienie limitu składek na ZUS szkodliwe dla gospodarki

2018-10-29

Konfederacja Lewiatan
zaprasza na konferencję prasową przed posiedzeniem Trybunału Konstytucyjnego:


Zniesienie limitu składek na ZUS szkodliwe dla gospodarki

30 października br.(wtorek) Trybunał Konstytucyjny zajmie się wnioskiem prezydenta Andrzeja Dudy o zbadanie zgodności z konstytucją nowelizacji ustawy dotyczącej zniesienia górnego limitu składek na ZUS. Jeszcze w trakcie prac nad ustawą Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" i Konfederacja Lewiatan skierowały do prezydenta wspólne stanowisko wyrażające sprzeciw wobec trybu prac nad nowymi przepisami. Obie organizacje uznały, że wejście w życie ustawy 1 stycznia 2019 roku może spowodować duże perturbacje w funkcjonowaniu firm. Negatywne konsekwencje dotkną pracodawców i pracowników.

Konfederacja Lewiatan zawiązała koalicję organizacji pracodawców przeciw zniesieniu limitu tzw. 30-krotności. Pod apelem w tej sprawie, który trafił do premiera i ministra rodziny, pracy i polityki społecznej, podpisało się ponad 60 organizacji, w tym obecne w Radzie Dialogu Społecznego, a także branżowe i regionalne. Sygnatariusze apelu postulują przyjęcie przez rząd zobowiązania o utrzymaniu górnego limitu podstawy składek na ubezpieczenie społeczne, przynajmniej do 2020 roku, i podjęcie rozmów z partnerami społecznymi. Zwracają również uwagę na fakt, że nie udało się w tej sprawie osiągnąć porozumienia ze stroną rządową w Radzie Dialogu Społecznego.

W konferencji prasowej udział wezmą:

Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan
Henryk Orfinger, prezes zarządu, Dr Irena Eris
Izabela Jarosz, dyrektor HR, Allegro


Zapraszamy 29 października br. (poniedziałek), o godz. 11.00 do siedziby Konfederacji Lewiatan, ul. Zbyszka Cybulskiego 3, 00-727 Warszawa