Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

Klub Arbitra - Międzynarodowy arbitraż inwestycyjny a prawa człowieka

2018-04-19Sąd Arbitrażowy Lewiatan ma przyjemność zaprosić na kolejne spotkanie z cyklu „Klub Arbitra", którego tematem będzie: Międzynarodowy arbitraż inwestycyjny a prawa człowieka. Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia 2018 r. o godz. 17:00 w siedzibie Sądu Arbitrażowego Lewiatan przy ul. Zbyszka Cybulskiego 3, sala Ogrodowa.

Spotkanie otworzy i poprowadzi Prezes SA Lewiatan Przemysław Schmidt.

Prelegent

Filip Balcerzak, Senior Associate w SSW Pragmatic Solutions, adwokat w Polsce i w Hiszpanii (abogado). Ukończył studia LL.M. (Master of Laws) ze specjalizacją w międzynarodowym prawie handlowym i prawie inwestycji zagranicznych na Uniwersytecie w Ottawie oraz uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych ze specjalnością w prawie międzynarodowym publicznym na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor monografii pt. „Investor - state arbitration and human rights" wydanej w 2017 r. przez wydawnictwo Brill | Nijhoff.

Spotkanie ma na celu omówienie relacji zachodzących pomiędzy międzynarodowym arbitrażem inwestycyjnym i prawami człowieka. Przedstawione zostaną sytuacje, w których prawa człowieka mogą mieć znaczenie w kontekście sporów inwestycyjnych. Przedmiotem dyskusji będzie możliwość wykorzystania argumentów dotyczących praw człowieka na poszczególnych etapach postępowania arbitrażowego opartego na międzynarodowych traktatach o popieraniu i ochronie inwestycji oraz ich przewidywany wpływ na wynik postępowania.

Po warsztatach zapraszamy do dyskusji.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu uprzejmie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz o dokonanie wpłaty w wysokości 70 PLN brutto na numer konta: Konfederacja Lewiatan PEKAO SA III o/Warszawa, Nr konta: 69 1240 1040 1111 0000 0136 1232, podając w tytule przelewu: Klub Arbitra. Zgłoszenia przyjmujemy do 16 kwietnia br.

Ilość miejsc ograniczona.

Formularz zgłoszeniowy

 

Serdecznie zapraszamy!

Tagi