Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

 • A
 • A
 • A

e-Akademia: Edukacja w Plenerze - jak skutecznie motywować pracowników?

Termin 25 maja 2021, godz. 10:00-12:00
Rejestracja

http://ikongr.es/c/fpsrotpB


Edukacja w Plenerze to wyjątkowo skuteczna metoda rozwoju kompetencji miękkich, które w naszym kraju są pomijane w systemie edukacji. Jest to metoda od lat praktykowana w wielu krajach. Najbardziej rozpowszechniona jest w Wielkiej Brytanii, Norwegii czy w Niemczech.

W Edukacji w Plenerze droga do rozwoju wiedzie przez bliski, nieprzerwany kontakt z naturą, poprzez odcięcie się od dotychczasowego środowiska, w tym stylu życia, telefonu, internetu. CIE jest prekursorem tej metody w Polsce. Od lat blisko współpracujemy z praktykami biznesu i ekspertami HR oraz organizacjami pracodawców. Jednogłośnie wskazują oni, że umiejętności miękkie są niezbędne na rynku pracy.

 

PROGRAM:

Co to jest Edukacja w Plenerze w Modelu Edynburskim.

 • Edukacja w plenerze - metoda rozwoju kompetencji miękkich.
 • Model Edynburski Edukacji w Plenerze - czym się charakteryzuje.

Jak wygląda Edukacja w Plenerze w warunkach polskich.

 • Projekt FOLM „Od natury do rynku pracy" jako przykład wykorzystania metody.
 • Dostosowanie modelu Edynburskiego do warunków polskich.

Jak Edukacja w Plenerze pomaga pozyskiwać zmotywowanych pracowników

 • Które kompetencje metoda Edukacji w Plenerze pomaga wzmacniać i rozwijać.
 • Jak Edukacja w Plenerze wzmacnia i motywuje pracownika

FOLM - co mi dał ? Metoda oczami uczestnika.

Centrum Innowacyjnej Edukacji (w skrócie CIE) powstało w 2015 r. celem tworzenia i promowania innowacji społecznych, w szczególności edukacyjnych. Fundacja koncentruje swoje działania na rozwoju kompetencji miękkich, które z natury rzeczy posiada każdy z nas. Mimo iż pracodawcy od dawna wskazują, że są one niezbędne na każdym stanowisku pracy, to polski system edukacji wciąż pomija je w podstawie programowej.

Od 2018 roku z sukcesem wdraża w Polsce model Outdoor Learningu, opracowany przez  Uniwersytet Edynburski, który jest jednym z głównych partnerów fundacji.

 

PROWADZĄCY:

Joanna Bochniarz

Prezes Centrum Innowacyjnej Edukacji i współtwórca Forum Nowej Edukacji. Od 2004 roku jest autorką programów edukacyjnych skierowanych do społeczności

szkolnych, biznesu, władz krajowych i regionalnych. Wcześniej prawnik biznesowy w międzynarodowej kancelarii prawnej (1994-2009). Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego i ESADE Business School.

Kuba Dorosz

Główny Trener i koordynator Trenerów Edukacji w Plenerze oraz autor programu szkolenia trenerów Centrum Innowacyjnej Edukacji w ramach Akademii Trenerów CIE.

Trener metody Outdoor Learning opracowanej przez Uniwersytet w Edynburgu - certyfikowany przez szkockich instruktorów Venture Trust. Pedagog ulicy („streetworker") z 8-letnim doświadczeniem w pracy środowiskowej na osiedlu socjalnym. Trener umiejętności miękkich - coach oraz trener metody „Pomosty - budowanie kapitału społecznego", w programach aktywizacji zawodowej na terenie Warmii i Mazur.
Podróżnik i organizator  wypraw w odludne zakątki Azji i Europy.

Prof. Stanisław Dylak 

Przez ostatnie 38 lat prowadzi badania w zakresie rozwoju zawodowego nauczycieli, technologii informacyjnych w edukacji nauczycieli, teorii i praktyki podstawowej nauki uczenia i uczenia się, takich jak Eye Tracker, Polish Curriculum in an European Context (SMART), Science and Life Sciences Teaching i Zaawansowanej Strategii Uczenia się.

 

Szczegóły organizacyjne

 • Potwierdzeniem udanej rejestracji jest otrzymanie maila potwierdzającego rejestrację; w przypadku braku takiego maila, prosimy o kontakt w sprawie potwierdzenia Państwa rejestracji.
 • Dzień przed wydarzeniem lub rano w dniu wydarzenia, otrzymają Państwo unikalny link do zalogowania się na stronie webinarium.
 • Aby uniknąć braku maili dotyczących wydarzenia, prosimy o zwrócenie uwagi na literówki w adresie mailowym, wpisywanym w formularzu rejestracyjnym, sprawdzanie folderu SPAM, zostawienie bezpośredniego kontaktu telefonicznego w formularzu rejestracyjnym, sprawdzenie polityki działów IT w kwestii filtrów SPAM serwerów pocztowych i zaufanych nadawców poczty przychodzącej.
 • Webinarium odbywa się on-line za pomocą platformy ClickMeeting.
 • Wszystkie informacje o technicznych aspektach webinarium znajdą Państwo na stronie rejestracji.
 • W trakcie webinarium będzie możliwość zadawania pytań przez uczestników.

 

ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt:

 

Grażyna Mazurek
Konfederacja Lewiatan,
e-mail:gmazurek@konfederacjalewiatan.pl
tel. +48 22 55 99 940