Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

e-Akademia: Ryzyka antymonopolowe po implementacji dyrektywy ECN+. Jak się przygotować?

Termin 14 maja 2021, godz. 10:00-11:30
Rejestracja http://ikongr.es/c/uEvxdfDB


 

Trwają prace legislacyjne nad implementacją do polskiego prawa dyrektywy ECN+. Dyrektywa zwiększa maksymalne kary, jakie UOKiK może nakładać na związki przedsiębiorców za naruszenia prawa konkurencji.

Obecnie maksymalna kara to 10% rocznych przychodów związku. Po implementacji dyrektywy maksymalna kara wyniesie 10% sumy rocznych przychodów członków związku aktywnych na rynku, którego dotyczy naruszenie. Co więcej, w razie niewypłacalności związku, UOKiK będzie mógł żądać zapłaty kary bezpośrednio od członków związku. Nowelizacja znacząco zwiększy zatem ryzyko antymonopolowe spoczywające na krajowych związkach przedsiębiorców. W trakcie webinarium podpowiemy, jak przygotować się do nadchodzących zmian.

 

PROGRAM:

1. Nowe zasady karania związków przedsiębiorców przez UOKiK, w tym:

- sposób ustalania wysokości kary;

- zasady odpowiedzialności członków w razie niewypłacalności związku;

2. Główne ryzyka antymonopolowe spoczywające na związkach przedsiębiorców, w tym ryzyka związane z:

- wymianą sensytywnych informacji;

- wydawaniem rekomendacji;

- dyskryminacją podmiotów nienależących do związku.

3. Sposoby redukowania ryzyka antymonopolowego spoczywającego na związku.

                      

PROWADZĄCY:

 

Agnieszka Stefanowicz-Barańska, Partner w kancelarii Dentons

Agnieszka Stefanowicz-Barańska kieruje Zespołem Prawa Konkurencji Dentons w Polsce. Reprezentowała klientów w licznych postępowaniach przed polskimi i unijnymi organami antymonopolowymi oraz przed polskimi sądami, w sprawach kartelowych i dotyczących innych naruszeń antymonopolowych. Doradzała klientom podczas niezapowiedzianych kontroli urzędów ochrony konkurencji i w przeszło 100 postępowaniach w sprawie kontroli koncentracji przed UOKiK i Komisją Europejską. Doradza w zakresie kształtowania i wdrażania systemów dystrybucji, sporządzania map ryzyka antymonopolowego oraz złożonych audytów wewnętrznych, nadużycia pozycji dominującej i antymonopolowych aspektów porozumień horyzontalnych oraz umów fuzji i przejęć, kontroli inwestycji zagranicznych, pomocy publicznej, ochrony konsumentów i nieuczciwej konkurencji. Rekomendowana jako czołowy specjalista w zakresie prawa konkurencji w Polsce w takich rankingach, jak Chambers Europe, GCR 100, Legal 500 EMEA, Who's Who Legal.

 

Maciej Marek, Senior Associate w kancelarii Dentons

Maciej Marek ma wieloletnie doświadczenie w doradztwie z zakresu prawa konkurencji i prawa ochrony informacji. Doradzał krajowym i międzynarodowym liderom sektora IT, nowych technologii, mediów i telekomunikacji, FMCG, oraz handlu i dystrybucji. Reprezentował klientów i uczestniczył w ponad stu postępowaniach dotyczących prawa konkurencji i praw własności intelektualnej. Reprezentował i doradzał klientom w postępowaniach przed UOKiK, Komisją Europejską, Sądem UE i sądami krajowymi.

 

Szczegóły organizacyjne

  • Potwierdzeniem udanej rejestracji jest otrzymanie maila potwierdzającego rejestrację; w przypadku braku takiego maila, prosimy o kontakt w sprawie potwierdzenia Państwa rejestracji.
  • Dzień przed wydarzeniem lub rano w dniu wydarzenia, otrzymają Państwo unikalny link do zalogowania się na stronie webinarium.
  • Aby uniknąć braku maili dotyczących wydarzenia, prosimy o zwrócenie uwagi na literówki w adresie mailowym, wpisywanym w formularzu rejestracyjnym, sprawdzanie folderu SPAM, zostawienie bezpośredniego kontaktu telefonicznego w formularzu rejestracyjnym, sprawdzenie polityki działów IT w kwestii filtrów SPAM serwerów pocztowych i zaufanych nadawców poczty przychodzącej.
  • Webinarium odbywa się on-line za pomocą platformy ClickMeeting.
  • Wszystkie informacje o technicznych aspektach webinarium znajdą Państwo na stronie rejestracji.
  • W trakcie webinarium będzie możliwość zadawania pytań przez uczestników.
  • Uczestnicy otrzymają wszystkie materiały merytoryczne po webinarium.

 

ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI

 

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt:

Grażyna Mazurek

Konfederacja Lewiatan,

e-mail:gmazurek@konfederacjalewiatan.pl

tel. +48 22 55 99 940

Tagi