OKRĄGŁY STÓŁ: KPO i fundusze europejskie na finansowanie i rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej

Termin 22 czerwca 2021, godz.: 14:00-15:30
Rejestracja http://ikongr.es/c/ceIcjkDF

Najbliższe miesiące rozstrzygną o kształcie dwóch, mających fundamentalne znaczenie dla rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej programów z udziałem funduszy unijnych: Krajowego Planu Odbudowy oraz Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027.

Podczas debaty zostaną poruszone następujące tematy:

• Wnioski z dotychczasowej realizacji Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa - co się udało a co zdecydowanie wymaga poprawy?
  • Czy zasadne jest przedłużenie terminów realizacji projektów POPC w ramach obecnej perspektywy budżetowej?
  • Co powinno być priorytetem w ramach programowania FERC 2021-2027?
  • Jak powinna przebiegać linia demarkacyjna między KPO a FERC 2021-2027? JAK FERC 2021-2027 powinien uzupełniać KPO?
  • Budowa sieci na terenach najmniej opłacalnych to priorytet KPO - na co jeszcze należałoby przeznaczyć środki z Programu?
  • Jak należy ocenić podział na część grantową i pożyczkową w ramach KPO?
  • Czy FERC powinien promować model dużych obszarów czy małych obszarów wsparcia?
  • Co należałoby zmienić by wyeliminować trudności w finansowaniu przyłączy z funduszy unijnych?

UCZESTNICY

Uczestnicy Okrągłego stołu:

• Janusz Cieszyński, Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (tbc)
  • prof. Jacek Oko, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej
  • Rafał Sukiennik, Dyrektor Departamentu Rozwoju Cyfrowego, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej
  • Wojciech Szajnar, Dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa

Przedstawiciele firm telekomunikacyjnych:

• NEXERA
  • ORANGE
  • PLAY
  • T-MOBILE
  • UPC

PROGRAM

1. Powitanie gości i wprowadzenie do dyskusji -  Maciej Witucki, Prezydent Konfederacji Lewiatan
  2. Głos przedstawicieli administracji - jak strategicznie podejść do wykorzystania środków unijnych z przeznaczeniem na rozwój rynku telekomunikacyjnego?
  3. Dyskusja
  4. Podsumowanie spotkania - Maciej Witucki Prezydent Konfederacji Lewiatan

Spotkanie poprowadzi dr Aleksandra Musielak z Departamentu Prawa Gospodarczego w Konfederacji Lewiatan.

Prosimy o wysyłanie wcześniej przygotowanych pytań na adresy: amusielak@konfederacjalewiatan.pl i/lub aszalanski@konfederacjalewiatan.pl do dnia 16 czerwca br. do końca dnia.

Zapraszamy do rejestracji!

Szczegóły organizacyjne

• Potwierdzeniem udanej rejestracji jest otrzymanie maila potwierdzającego rejestrację; w wypadku braku takiego maila, prosimy o kontakt w sprawie potwierdzenia Państwa rejestracji.
  • Dzień przed wydarzeniem lub rano w dniu wydarzenia, otrzymają Państwo unikalny link do zalogowania się na stronie webinarium.
  • Prosimy o zwrócenie uwagi na literówki w adresie mailowym, sprawdzanie folderu SPAM, zostawienie bezpośredniego kontaktu telefonicznego w formularzu rejestracyjnym, sprawdzenie polityki działów IT w kwestii filtrów spam serwerów pocztowych i zaufanych nadawców poczty przychodzącej.
  • Webinarium odbywa się on-line za pomocą platformy ClickMeeting.
  • Wszystkie informacje o technicznych aspektach webinarium znajdą Państwo na stronie rejestracji.
  • W trakcie webinarium będzie możliwość zadawania pytań przez uczestników.

Osoba kontaktowa:
Grażyna Mazurek