Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

 • A
 • A
 • A

Jesienna agenda 2021 – co trzeba wiedzieć o nadchodzących zmianach w podatkach

Termin 26 sierpnia 2021, godz. 10:00-12:00
Rejestracja http://ikongr.es/c/zdgmnBvw

 


 

Ostatni kwartał 2021, jak co roku przyniesie zmiany podatkowe istotne z punktu widzenia przedsiębiorców, w tym pracodawców i pracowników.

Tym razem Ministerstwo Finansów przygotowało strategię podatkowego, post-pandemicznego restartu, którą zamierza realizować poprzez przepisy przygotowane w ramach tzw. Polskiego Ładu.

Zapraszamy Państwa na webinarium, podczas którego omówimy kluczowe zmiany podatkowe, na które powinni się przygotować przedsiębiorcy na 2022 r. Uczestnicy spotkania otrzymają rzetelne i sprawdzone informacje dotyczące poszczególnych proponowanych rozwiązań oraz skutków ich wprowadzenia.

 

PROGRAM

Zakres tematyczny webinarium: 

 • Pracodawca, pracownik, przedsiębiorca - nowe wyzwania i koszty
 • Czy „Interpretacja 590" ma szansę stać się popularnym narzędziem ochrony podatkowej dla inwestorów i ile ten komfort może kosztować (finansowo i organizacyjnie)?
 • Nowe otwarcie w konsolidacji CIT i VAT
 • Polska Spółka Holdingowa - czy będzie reżimem na miarę europejskich standardów?
 • Innowacje i inwestycje, czyli atrakcyjne zmiany w uldze B+R i strefach ekonomicznych, a także nowe ulgi na robotyzację i prototypy - na co dokładnie będzie można liczyć?
 • Czy estoński CIT przestanie być jak Yeti?
 • pozostałe ulgi w ramach Polskiego Ładu
 • Na co jeszcze warto zwrócić uwagę z perspektywy bezpiecznego zarządzania podatkami w 2022 roku


CRIDO zapewnia przedsiębiorcom wsparcie podatkowe, prawne, transakcyjne i biznesowe. Pomaga rozwijać innowacyjną działalność, w tym pozyskując finansowanie ze środków publicznych i innych dostępnych źródeł. Zaangażowanie i praca zespołu CRIDO zostały wielokrotnie docenione -CRIDO zajmuje najwyższe pozycje w rankingach doradców podatkowych oraz firm wspierających działalność B+R i innowacje. Więcej informacji na: crido.pl

 

PROWADZĄCY

Michał Kwaśniewski
Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych, restrukturyzacji oraz międzynarodowego prawa podatkowego. Doradzał w krajowych i międzynarodowych restrukturyzacjach i transakcjach. Posiada również doświadczenie w podatku VAT, które wykorzystywał zarówno w bieżącym doradztwie, jak i w postępowaniach podatkowych i sądowych. Ponadto, specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa karnego skarbowego. Doświadczenie w doradztwie podatkowym zdobywał m.in. w kancelariach Domański Zakrzewski Palinka (DZP) czy Rödl & Partner. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest adwokatem przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Michał Wodnicki
Partner w zespole Human Advisory Services w CRIDO. Doradza klientom międzynarodowym, polskim spółkom, instytucjom publicznym i indywidualnym podatnikom - w zakresie podatków osobistych i ubezpieczeń społecznych. Posiada 13-letnie doświadczenie we wdrażaniu efektywnych struktur wynagradzania i systemów motywacyjnych (w szczególności dla kadry kierowniczej), racjonalizacji kosztów pracowniczych, przeprowadzaniu przeglądów podatkowych i w zakresie ubezpieczeń społecznych.

 

Michał Borowski
Partner kierujący zespołem podatków pośrednich w CRIDO. Doradza w zakresie podatku VAT podmiotom prywatnym i publicznym, w tym największym miastom w Polsce. Wprowadza kluczowych przedsiębiorców do Programu Współdziałania, a także wspiera we wdrażaniu rozwiązań Cooperative Compliance (w tym strategii podatkowych). Reprezentuje klientów w kontrolach i postępowaniach podatkowych oraz sądowo-administracyjnych dotyczących sporów w obszarze VAT. Jest członkiem Rady ds. Przeciwdziałania Unikaniu Opodatkowania II kadencji, powołanej przez Ministra Finansów, członkiem Krajowego Forum Fakturowania Elektronicznego oraz ekspertem podatkowym i Ministrem ds. Podatków Gospodarczego Gabinetu Cieni Business Centre Club. Brał udział w pracach Komisji Europejskiej nad tzw. Zieloną Księgą VAT (VAT Green Paper), w tym w pracach związanych ze zmianami dotyczącymi sektora publicznego. Za swoje osiągnięcia otrzymał dwukrotnie 2 miejsce w kategorii „Najlepszy doradca podatkowy: VAT" w rankingu „Dziennika Gazety Prawnej" (2019, 2014). Karierę zawodową rozpoczynał w międzynarodowej firmie doradczej, a następnie kierował praktyką VAT w znanej polskiej kancelarii. W 2014 r. dołączył do CRIDO. Od 2009 roku posiada uprawnienia doradcy podatkowego.

 


W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt:
Grażyna Mazurek
Konfederacja Lewiatan
e-mail:gmazurek@konfederacjalewiatan.pl
tel. +48 22 55 99 940

 

Tagi