Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela

 • 2021-05-14 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Sektor farmaceutyczny rozmawiał z przedstawicielami KE

  Przedstawiciele Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego (PZPPF) spotkali się z urzędnikami Komisji Europejskiej z Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności. Rozmowa dotyczyła komponentu zdrowotnego w Krajowym Planie Odbudowy (KPO), roli Polski w zwiększaniu niezależności Europy w zakresie produkcji substancji czynnych (API), a także unijnej strategii farmaceutycznej. Spotkanie zorganizowało biuro Konfederacji Lewiatan w Brukseli.

 • 2021-05-12 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Poważne wyzwania przed polskim sektorem motoryzacji

  Uzgodnione niedawno w UE limity emisji CO2 dla samochodów są najbardziej ambitne na świecie. W założeniu mają przynieść ogromny postęp na drodze do mobilności neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla. Dostosowanie się do ambitnych celów UE to jednak potężne wyzwanie dla przemysłu motoryzacyjnego. Tego dotyczył wtorkowy (11 maja) Okrągły Stół Sektora Motoryzacji.

 • 2021-05-10 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Jakiej UE chcą polscy przedsiębiorcy za 10-15 lat?

  Z okazji Dnia Europy prezydenci państw członkowskich UE zaprosili obywateli do „otwartej dyskusji" o przyszłości Unii Europejskiej. Ma temu służyć konferencja ws. przyszłości UE (COFE), która potrwa przez rok. Wydarzenie będzie punktem wyjścia do znalezienia nowych metod i rozwiązań, które wzmocnią Unię Europejską i przyczynią do lepszego funkcjonowania Wspólnoty. W nawiązaniu do tej inicjatywy, Konfederacja Lewiatan organizuje badanie dotyczące priorytetów UE z perspektywy polskiego biznesu.

 • 2021-05-10 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BusinessEurope podpisało deklarację z Porto

  7 maja w Porto odbył się Szczyt Społeczny zwołany przez Prezydencję Portugalską i Komisję Europejską w celu omówienia dalszych działań na rzecz osiągnięcia europejskich celów gospodarczych i społecznych oraz sposobów wdrażania Europejskiego Filaru Praw Socjalnych.

 • 2021-05-07 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  EKES włącza się w obchody Dnia Europy

  W niedzielę 9 maja będziemy świętować Dzień Europy. Został on ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, znanego jako Plan Schumana 9 maja 1950. Z okazji święta Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny przygotował szereg wydarzeń online.

  Na stronie internetowej Komitetu możliwe będzie m.in. wirtualne zwiedzanie EKES-u i udział w internetowym seminarium na temat demokracji uczestniczącej. Internauci będą mogli też zobaczyć czym na co dzień zajmuje się Komitet i jak wygląda praca jego członków w terenie.

  Link do wydarzenia >>

 • 2021-05-06 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Jest nowa strategia przemysłowa UE

  W środę 5 maja Komisja Europejska przedstawiła zaktualizowała strategię przemysłową UE. Jej celem jest dostosowanie ambicji europejskiego przemysłu do nowych okoliczności wynikających z kryzysu związanego z COVID-19 i pomoc w szybszym przechodzeniu na bardziej zrównoważoną, cyfrową, odporną gospodarkę, konkurencyjną na arenie światowej.

 • 2021-05-05 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BusinessEurope: jesteśmy gotowi do pomocy Indiom

  Europę i Indie łączą silne więzy historyczne i gospodarcze oraz wielowiekowa tradycja bliskiej współpracy i wzajemnego wsparcia. Europejska społeczność biznesowa jest bardzo zaniepokojona ostatnimi wydarzeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się COVID-19 w Indiach oraz niezwykle trudną sytuacją zdrowotną i humanitarną, z którą boryka się ten kraj i jego obywatele.

 • 2021-05-04 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Za nami sesja plenarna EKES

  Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny, podczas kwietniowej sesji plenarnej, przyjął deklarację przed Konferencją „Przyszłość Europy" i rezolucję przed Szczytem Społecznym w Porto.

 • 2021-04-29 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Przyszłość rozporządzenia KE ws. wyrobów budowlanych

  29 kwietnia odbyło się webinarium dotyczące rewizji rozporządzenia ws. wyrobów budowlanych (CRP), zorganizowane przez Związek Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa z pomocą Biura Konfederacji Lewiatan w Brukseli. W webinarium uczestniczył europoseł Krzysztof Hetman, członek komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów (IMCO) w Parlamencie Europejskim.

 • 2021-04-28 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Obywatele wypowiedzą się nt. przyszłości Unii Europejskiej

  „Przyszłość jest w Twoich rękach" - 9 maja, w Dzień Europy, rozpocznie się konferencja nt. przyszłości Europy (COFE). Konferencja jest wspólną inicjatywą Komisji Europejskiej, Rady oraz Parlamentu Europejskiego. Konferencja potrwa rok i zakończy się przekazaniem raportu z jej przebiegu szefom unijnych instytucji. Państwa członkowskie uzgodnią wówczas dalsze kroki, zwłaszcza jeśli wprowadzenie rekomendacji zawartych w raporcie będzie wymagało zmian w traktatach.

Przejdź do archiwum