Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności Bruksela

 • 2021-02-20 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Umowa Stowarzyszeniowa UE - Ukraina

  Premier Ukrainy Denys Szmychal przyjechał z oficjalną wizytą do Brukseli na kolejne posiedzenie Rady Stowarzyszenia UE–Ukraina. Omówiono na nim realizację układu stowarzyszeniowego UE–Ukraina, ze szczególnym uwzględnieniem reform politycznych, praworządności, współpracy gospodarczej i handlu oraz zagadnienia dotyczące suwerenności i terytorialnej integralności Ukrainy.

 • 2021-02-20 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  BusinessEurope przedstawia postulaty biznesu europejskiego

  BusinessEurope wysłało list do Pedro Siza Vieira, Ministra ds. gospodarczych i cyfrowych Portugalii, która sprawuje aktualnie Prezydencję w Radzie UE. Przedstawiono w nim kluczowe postulaty biznesu europejskiego w kontekście najbliższego posiedzeniem Rady ds. konkurencyjności.

 • 2021-02-20 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Umowa UE-Chiny: brakuje mechanizmu rozstrzygania sporów inwestor-państwo

  Mechanizm rozstrzygania sporów inwestor-państwo, w skrócie, polega na uprawnieniu inwestora zagranicznego do wystąpienia przeciwko państwu w którym inwestuje do specjalnego, ponadpaństwowego organu rozstrzygającego spór.

 • 2021-02-18 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Nowy biuletyn EKES

  W numerze m.in. o priorytetach Komitetu w kadencji 2020-2023, oświadczenie ws. migrantów w Bośni i Hercegowinie, program prac Obserwatorium Rynku Pracy, a także materiały Europejskiej Fundacji na rzecz Poprawy Warunków Życia i Pracy oraz Europejskiego Instytutu ds. Równości Kobiet i Mężczyzn.

   

 • 2021-02-11 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Spotkanie BusinessEurope z Premierem Ukrainy Denysem Szmychalem

  Premier Ukrainy mówił przede wszystkim o tym jak ważne dla  wzrostu gospodarczego jest przyciąganie inwestycji zagranicznych oraz dalsze zbliżanie i integracja jego kraju z UE, czemu towarzyszy ambitny program reform wymiaru sprawiedliwości. Ma on poprawić praworządność, ochronę własności prywatnej i inwestycji, umocnić wolność gospodarczą i swobodny przepływ kapitału.

 • 2021-02-08 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Prof. Huebner wzięła udział w Zimowym Spotkaniu Lewiatana

  Brexit, Zielony Ład i aktywność polskich firm w Unii Europejskiej zdominowały dyskusję dotyczącą zagadnień europejskich podczas Zimowego Spotkania Konfederacji Lewiatana.

 • 2021-02-02 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Przewodniczący Rady Europejskiej odpowiedział na wspólny list Konfederacji Lewiatana i innych europejskich federacji

  Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel odpowiedział na wspólny list Prezydenta Konfederacji Lewiatan Macieja Wituckiego oraz Prezydentów federacji pracodawców z Niemiec (BDI), Hiszpanii (CEOE), Włoch (CONFIDUSTRIA) i Francji (MEDEF) dot. unijnego budżetu na lata 2021-2027 oraz Funduszu Odbudowy UE.

 • 2021-01-28 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Nowa Strategia Przemysłowa UE, czyli jak uporać się ze skutkami pandemii i przejść zieloną i cyfrową transformację

  Konfederacja Lewiatan z zadowoleniem przyjmuje zapowiedź Komisji Europejskiej dotyczącą aktualizacji strategii przemysłowej, która powinna w pełni uwzględnić wpływ COVID-19 na gospodarkę.

 • 2021-01-28 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Ważne debaty na styczniowej sesji plenarnej EKES

  Gośćmi sesji byli: Antonio Costa – premier Portugali, Maros Sefcovic – wiceprzewodniczący KE do spraw stosunków instytucjonalnych i prognozowania, Ylva Johansson – komisarz ds. wewnętrznych, Michel Barnier – szef Grupy Zadaniowej KE ds. Stosunków ze Zjednoczonym Królestwem i Olivier De Schutter – specjalny sprawozdawca ONZ ds. skrajnego ubóstwa i praw człowieka.

 • 2021-01-27 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Ambitne cele dla Polski w Umowie Partnerstwa

  Trwają konsultacje Umowy Partnerstwa - kluczowego dokumentu, wskazującego na co będziemy mogli wydać środki europejskie w perspektywie 2021-2027. O tym, że 350 mld PLN to niebagatelny impuls popytowy, nie trzeba nikogo przekonywać. Na te środki warto jednak patrzeć również jak na unikatową szansę, by dzięki dalszej modernizacji gospodarki, dołączyć do grona lepiej rozwiniętych gospodarek UE.

Przejdź do archiwum