Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

 • 2021-09-27 Aktualności
  Aktualności

  Plebiscyt 21 Osób Flexi na XXI wiek – aktywność społeczna i zawodowa nie posiadają metryki!

  Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się plebiscyt, którego celem jest ukazanie roli dojrzałego pokolenia w budowaniu i tworzeniu wartości dla społeczeństwa. Zacznijmy zauważać i doceniać aktywnych 50, 60, 70-latków – Pokolenie Flexi.

 • 2021-09-24 Aktualności
  Aktualności

  Rada Przedsiębiorczości apeluje do premiera o wycofanie wniosku z Trybunału Konstytucyjnego

  Panie Premierze, w nawiązaniu do Pańskiego wniosku z 29 marca 2021 r., do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zbadania zgodności Traktatu Unii Europejskiej z Konstytucją RP, zwracamy Panu Premierowi uwagę, że Konstytucja RP w sposób jednoznaczny reguluje zakres stosunków objętych ww. wnioskiem. Dlatego kwalifikuje się on do wycofania - czytamy w liście Rady Przedsiębiorczości do premiera Mateusza Morawieckiego.

 • 2021-09-24 Aktualności
  Aktualności

  Jak zachęcić specjalistów do pracy w szkołach zawodowych?

  • Wprowadzenie możliwości zatrudnienia w szkole zawodowej doświadczonych specjalistów w oparciu o umowy cywilno-prawne z wynagrodzeniem zbliżonym do stawek rynkowych pozwoli szkołom na pozyskiwanie najlepszych nauczycieli do kształcenia zawodowego - uważa Konfederacja Lewiatan.
  • Brak takich rozwiązań uniemożliwi prawidłową realizację podstawy programowej z przedmiotów w zawodach branżowych i ograniczy dopływ na rynek pracy młodych „szytych na miarę" pracowników.

 • 2021-09-24 Aktualności
  Aktualności

  EKES: Niektóre państwa UE przejmują kontrolę nad mediami

  We wtorek (22.09) podczas sesji plenarnej Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny przyjął opinię dotyczącą wolności i pluralizmu mediów. W opinii podkreślono, że wolność mediów, w tym bezpieczeństwo i ochrona dziennikarek i dziennikarzy, oraz pluralizm mediów to filary demokracji liberalnej potwierdzone przez wszystkie państwa członkowskie.

 • 2021-09-23 Aktualności
  Aktualności

  Gospodarka nie poradzi sobie bez cudzoziemców

  • Przedsiębiorstwa coraz silniej odczuwają niedobór pracowników, szczególnie w takich branżach jak ICT, handel czy budownictwo. Bez szerszego otwarcia rynku pracy na cudzoziemców trudno będzie utrzymać szybki wzrost gospodarczy.
  • Konfederacja Lewiatan proponuje zmianę wielu przepisów, które ułatwią firmom zatrudnianie cudzoziemców, m.in. usprawnienie pracy urzędów wojewódzkich w zakresie wydawania pozwoleń na pracę, wydłużenie obowiązywania pozwoleń do 4 -5 lat czy oświadczeń do 18-24 miesięcy.

 • 2021-09-23 Aktualności
  Aktualności

  Co trzeci bezrobotny nie ma żadnych kwalifikacji zawodowych

  Stopa bezrobocia wyniosła w sierpniu br. 5,8% i nie zmieniła się w stosunku do lipca - podał GUS.

 • 2021-09-22 Aktualności
  Aktualności

  Zarządzanie wiekiem czyli odpowiedzialność za zdrowie i samopoczucie pracowników

  W dniu  8 marca 2017 r. zostało podpisane porozumienie dotyczące aktywnego starzenia i podejścia międzypokoleniowego w pracy (dalej zwane Europejskim Porozumieniem).

 • 2021-09-22 Aktualności
  Aktualności

  Rada Przedsiębiorczości apeluje o zmianę podejścia do ochrony zdrowia

  Pandemia uwidoczniła, iż polski system opieki zdrowotnej wymaga naprawy, aby zapewnić zdrowie i produktywność społeczeństwa. Polska była jednym z krajów UE o najwyższym wzroście wskaźnika nadmiernej śmiertelności. Natomiast pacjenci niechorujący na Covid-19, cierpiący z powodu chorób przewlekłych, którzy nie rozpoczęli leczenia na czas, są cichymi ofiarami pandemii.

 • 2021-09-22 Aktualności
  Aktualności

  Wysoka inflacja może osłabić popyt konsumpcyjny

  We wrześniu br. poprawiły się nastroje konsumenckie. Wzrósł zarówno bieżący, jaki i wyprzedzający wskaźnik ufności konsumenckiej - podał dzisiaj GUS.

 • 2021-09-22 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan na Europejskim Kongresie Gospodarczym

  Dorota Zawadzka-Stępniak, dyrektorka departamentu energii i zmian klimatu Konfederacji Lewiatan brała udział w panelu dyskusyjnym pt.: Firmy, które odnawiają zasoby świata", który odbył się na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

Przejdź do archiwum