Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

 • 2021-10-15 Aktualności
  Aktualności

  W październiku inflacja może przekroczyć 6 proc.

  We wrześniu br. ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 5,9 proc. a w porównaniu z poprzednim miesiącem o 0,7 proc. - podał GUS.

 • 2021-10-15 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy proponują dłuższe vacatio legis dla Polskiego Ładu

  • Przedsiębiorcy apelują, aby opóźnić wejście w życie najbardziej kontrowersyjnych zmian podatkowych zawartych w Polskim Ładzie, poprzez wydłużenie vacatio legis do 1 stycznia 2023 roku.
  • Część przepisów nie będzie mogła być wdrożona od przyszłego roku chociażby z powodu nieprzygotowanych systemów informatycznych.

 • 2021-10-14 Aktualności
  Aktualności

  List ochronny ma ograniczyć nadużywanie zabezpieczenia roszczeń

  • Wprowadzenie do polskiego porządku prawnego instytucji listu ochronnego, który pomoże zapobiegać nadużywaniu zabezpieczenia roszczeń w sprawach z zakresu własności intelektualnej - proponuje Konfederacja Lewiatan.
  • Zjawisko nadużywania zabezpieczenia roszczeń występuje szczególnie w przypadku sporów w branży farmaceutycznej.

 • 2021-10-14 Aktualności
  Aktualności

  Rośnie nadwyżka importu nad eksportem

  W sierpniu 2021 r. w rachunku bieżącym bilansu płatniczego odnotowano ujemne salda obrotów towarowych (6,5 mld zł), dochodów pierwotnych (9,8 mld zł) oraz dodatnie saldo usług (8,2 mld zł) i dochodów wtórnych (0,4 mld zł) - podał dzisiaj NBP.

 • 2021-10-14 Aktualności
  Aktualności

  Relacja: prezentacja raportu "Zrównoważone finanse- krótki przewodnik dla firm"

  W środę 13.10 br. miał miejsce webinar poświęcony prezentacji najnowszej publikacji Konfederacji Lewiatan: „Zrównoważone finanse- krótki przewodnik dla firm". W wydarzeniu wziął udział Ludwik Kotecki- Dyrektor Instytutu Odpowiedzialnych Finansów, który w pierwszej części spotkania zaprezentował raport, a także główne wnioski i przesłanie dla przedsiębiorców z niego płynące.

 • 2021-10-13 Aktualności
  Aktualności

  Raport: „Zrównoważone finanse - krótki przewodnik dla firm"

  „Zrównoważone finanse - krótki przewodnik dla firm" to pierwszy tego typu mini-podręcznik, który w krótki i przystępny sposób odpowiada na coraz częściej pojawiające się pytania: co to jest taksonomia?  Jakie działania można uznać za zrównoważone? Co oznacza skrót ESG*? O jakie środki z UE można się ubiegać i jakie warunki trzeba spełnić by je uzyskać? Jakie nowe wyzwania związane z raportowaniem czekają na przedsiębiorców po wejściu w życie Dyrektywy CSRD (ang. Corporate Sustainability Reporting Directive) i przede wszystkim z jakimi konsekwencjami Przedsiębiorcy będą musieli się zmierzyć w przypadku nie zastosowania się do nowych wymogów regulacyjnych?

 • 2021-10-13 Aktualności
  Aktualności

  Zrównoważone finanse szansą dla przedsiębiorstw

  Firmy będą musiały w coraz większym stopniu wykazywać, że działają w sposób zrównoważony. Inaczej wypadną poza obszar zainteresowania inwestorów, stracą kontrahentów i szanse na pozyskanie finansowania, w konsekwencji znikną z rynku - ostrzega Konfederacja Lewiatan w raporcie „Zrównoważone finanse - krótki przewodnik dla firm".

 • 2021-10-13 Aktualności
  Aktualności

  Cudzoziemcy mogą uratować nasz rynek pracy

  • Rozpoczynają się prace nad nowelizacją ustawy o cudzoziemcach. Od przyjętych w niej rozwiązań zależy, czy uporamy się z deficytem pracowników na naszym rynku pracy.
  • Konfederacja Lewiatan proponuje m.in. wprowadzenie zmian dotyczących zezwolenia na pracę, szybką ścieżkę obsługi pracodawców, poprawienie jednolitego zezwolenia na pobyt i pracę wydawanego przez urzędy wojewódzkie czy korekty w zakresie oświadczenia o powierzeniu pracy cudzoziemcowi.

 • 2021-10-12 Aktualności
  Aktualności

  Z pracy zdalnej korzystają głównie osoby z wyższym wykształceniem

  Ważnym czynnikiem w ogłoszeniach o pracę jest to, czy oferty dotyczą formy wyłącznie pracy zdalnej - aż 41 proc. badanych deklaruje, że zwraca na to uwagę. Co istotne, robi tak ponad połowa osób z wyższym wykształceniem - pokazują wyniki 45. edycji badania „Monitor Rynku Pracy" realizowanego przez Instytut Badawczy Randstad i Instytut Badań Pollster.

 • 2021-10-12 Aktualności
  Aktualności

  Rada Przedsiębiorczości proponuje legislacyjny polski ład

  Jakość ustaw, dialog, czas i monitorowanie ex-post przepisów w decydujący sposób wpływają na nowoczesny, demokratyczny proces wdrażania regulacji - wynika z raportu „Legislacyjny Polski Ład", który Rada Przedsiębiorczości przygotowała we współpracy z Grant Thornton.

Przejdź do archiwum