• 2021-07-12 Aktualności
    Aktualności

Rozporządzenie w sprawie baterii ważne dla firm

W piątek, 9 lipca br. odbyło się spotkanie online z przedstawicielami Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE na temat projektu rozporządzenia w sprawie baterii jako przykładu wdrażania zasad gospodarki o obiegu zamkniętym oraz założeń nowej strategii przemysłowej.

• 2021-07-09 Aktualności

Lex TVN niekorzystny dla Polski

Grupa posłów PiS złożyła nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, która ma tak zmienić prawo, aby uniemożliwić przedłużenie koncesji TVN24 i pozwalać w przyszłości uznaniowo udzielać koncesji nadawcom.

W 2022 roku obowiązkowy udział energii z OZE bez zmian

• Resort klimatu i środowiska zaproponował, aby w przyszłym roku obowiązkowy udział energii z OZE w portfelach energetycznych firm pozostał na takim samym poziomie jak w 2021 roku, czyli 19,5 proc. dla tzw. zielonych certyfikatów.
    • Rada OZE Konfederacji Lewiatan uważa, że to dobra decyzja umożliwiająca zachowanie równowagi na rynku.

Aktualności

Komunikat Konfederacji Lewiatan dot. braku konieczności stosowania Dyrektywy SUP w Polsce

Aktualności

Rada Przedsiębiorczości protestuje przeciwko nowemu projektowi PiS dotyczącemu mediów

Czy media w Polsce mają mówić tylko to, czego oczekuje władza?
    Stanowcze NIE wobec zamachu na wolne media.

• 2021-07-07 Aktualności

Grupa MAK dołączyła do Konfederacji Lewiatan

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że Grupa MAK dołączyła do firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan.

• 2021-07-06 Aktualności
    Aktualności

Absolwenci mieli kłopoty z pierwszą pracą. W tym roku będzie łatwiej znaleźć zatrudnienie

Pandemia dotknęła młodych ludzi z dyplomem. Zeszłoroczni absolwenci mieli trudniejszy start na rynku pracy niż osoby kończące studia rok lub kilka lat wcześniej. W tym roku absolwenci nie powinni mieć już takich problemów.

• 2021-07-05 Aktualności

E-doręczenia sądowe do poprawki

• 3 lipca br. weszły w życie zmiany prawne, częściowo cyfryzujące sądownictwo w związku z pandemią. Sądy będą doręczać profesjonalnym pełnomocnikom, między innymi adwokatom i radcom prawnym, część pism sądowych przez portale informacyjne sądów powszechnych.
    • O ile cyfryzacja sądownictwa jest bardzo potrzebna, o tyle zmiany przepisów, które zaczęły obowiązywać, budzą sporo wątpliwości - uważa Konfederacja Lewiatan.

• 2021-07-05 Aktualności
    Aktualności

Bezrobocie może spadać nawet do końca roku

Według wstępnych danych Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 6%, czyli 0,1 pkt proc. mniej w stosunku do maja. To typowy przejaw sezonowości zatrudnienia na rynku pracy.

• 2021-07-02 Aktualności

IKEA Retail Polska członkiem bezpośrednim Konfederacji Lewiatan

Z przyjemnością ogłaszamy, że IKEA Retail Sp z o.o. od czerwca 2021 r. intensyfikuje współpracę z Konfederacją Lewiatan stając się formalnie członkiem bezpośrednim organizacji. Wcześniej, przez wiele lat, należała do różnych związków branżowych zrzeszonych w Lewiatanie.