Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

 • 2021-09-22 Aktualności
  Aktualności

  Zarządzanie wiekiem czyli odpowiedzialność za zdrowie i samopoczucie pracowników

  W dniu  8 marca 2017 r. zostało podpisane porozumienie dotyczące aktywnego starzenia i podejścia międzypokoleniowego w pracy (dalej zwane Europejskim Porozumieniem).

 • 2021-09-22 Aktualności
  Aktualności

  Rada Przedsiębiorczości apeluje o zmianę podejścia do ochrony zdrowia

  Pandemia uwidoczniła, iż polski system opieki zdrowotnej wymaga naprawy, aby zapewnić zdrowie i produktywność społeczeństwa. Polska była jednym z krajów UE o najwyższym wzroście wskaźnika nadmiernej śmiertelności. Natomiast pacjenci niechorujący na Covid-19, cierpiący z powodu chorób przewlekłych, którzy nie rozpoczęli leczenia na czas, są cichymi ofiarami pandemii.

 • 2021-09-22 Aktualności
  Aktualności

  Wysoka inflacja może osłabić popyt konsumpcyjny

  We wrześniu br. poprawiły się nastroje konsumenckie. Wzrósł zarówno bieżący, jaki i wyprzedzający wskaźnik ufności konsumenckiej - podał dzisiaj GUS.

 • 2021-09-22 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan na Europejskim Kongresie Gospodarczym

  Dorota Zawadzka-Stępniak, dyrektorka departamentu energii i zmian klimatu Konfederacji Lewiatan brała udział w panelu dyskusyjnym pt.: Firmy, które odnawiają zasoby świata", który odbył się na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

 • 2021-09-21 Aktualności
  Aktualności

  Firmy telekomunikacyjne nie chcą podwójnie płacić za wdrożenie nowych przepisów

  • W projekcie ustawy o prawach konsumenta największe wątpliwości budzi brak wyłączenia od stosowania niektórych przepisów w stosunku do usług łączności elektronicznej, chociaż takie zalecenia znajdują się w unijnej dyrektywie - uważa Konfederacja Lewiatan.
  • Ucierpieć na tym może branża telekomunikacyjna, która świadczy usługi umożliwiające dostęp do usług cyfrowych.

 • 2021-09-21 Aktualności
  Aktualności

  Czy polskie firmy dostaną pieniądze z KPO? Odpowiada Europoseł Jan Olbrycht

  Krajowy Plan Odbudowy był tematem spotkania Konfederacji Lewiatan z Janem Olbrychtem. Europoseł przedstawił firmom członkowskim obecną sytuację związaną z KPO. Polski rząd przesłał dokument do Komisji Europejskiej już na początku maja. Jan Olbrycht potwierdził medialne spekulacje, że powodem wstrzymania akceptacji planu odbudowy przez Komisję jest kwestia nieprzestrzegania zasad praworządności przez Polskę.

 • 2021-09-21 Aktualności
  Aktualności

  EKES: Dyskusja o wolontariacie z udziałem eksperta Lewiatana

  W poniedziałek (20.09) odbyło się posiedzenie grupy analitycznej "Wolontariusze - obywatele budujący przyszłość" w ramach Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (EKES). W spotkaniu wziął udział Adam Dorywalski z biura Lewiatana w Brukseli. Podczas poniedziałkowej dyskusji mówił o wolontariacie zagranicznym.

 • 2021-09-20 Aktualności
  Aktualności

  Pandemia Covid-19 zwiększyła niepewność gospodarczą

  • Pandemia Covid-19 zwiększyła niepewność związaną z prowadzeniem działalności gospodarczej. Od ponad roku utrzymuje się ona na wyraźnie wyższym poziomie.
  • Przedsiębiorcy borykają się też z problemem absencji pracowników. W szczytowym momencie pandemii dotyczyła ona niemal dwóch milionów pracowników - zauważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2021-09-17 Aktualności
  Aktualności

  Polska gospodarka dobrze radzi sobie z następstwami pandemii Covid-19

  • Na tle innych krajów UE polska gospodarka poradziła sobie dobrze ze skutkami pandemii Covid-19. Spadek PKB nastąpił później, był płytszy, a wyjście z dołka bardziej dynamiczne - uważa Konfederacja Lewiatan.
  • W I kwartale 2021 r. PKB był niższy w stosunku do poziomu sprzed pandemii o 1,6%, podczas gdy w UE ok. 4,6%. Był to jeden z najmniejszych spadków w UE.

 • 2021-09-17 Aktualności
  Aktualności

  Webinar KL-NFOŚiGW - nowy mechanizm wsparcia inwestycji w efektywność energetyczną budynków w oparciu o umowę o poprawę efektywności energetycznej EPC

  W dniu 15 września br. odbył się webinar poświęcony zagadnieniu wsparcia inwestycji w efektywność energetyczną budynków w formule EPC/ESCO w gronie członów Konfederacji LEWIATAN. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Konfederację Lewiatan (KL) i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) z udziałem przedstawicieli Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) i Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A. (KAPE).

Przejdź do archiwum