Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

 • 2021-07-05 Aktualności
  Aktualności

  E-doręczenia sądowe do poprawki

  • 3 lipca br. weszły w życie zmiany prawne, częściowo cyfryzujące sądownictwo w związku z pandemią. Sądy będą doręczać profesjonalnym pełnomocnikom, między innymi adwokatom i radcom prawnym, część pism sądowych przez portale informacyjne sądów powszechnych.
  • O ile cyfryzacja sądownictwa jest bardzo potrzebna, o tyle zmiany przepisów, które zaczęły obowiązywać, budzą sporo wątpliwości - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2021-07-05 Aktualności
  Aktualności

  Bezrobocie może spadać nawet do końca roku

  Według wstępnych danych Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 6%, czyli 0,1 pkt proc. mniej w stosunku do maja. To typowy przejaw sezonowości zatrudnienia na rynku pracy.

 • 2021-07-02 Aktualności
  Aktualności

  IKEA Retail Polska członkiem bezpośrednim Konfederacji Lewiatan

  Z przyjemnością ogłaszamy, że IKEA Retail Sp z o.o. od czerwca 2021 r. intensyfikuje współpracę z Konfederacją Lewiatan stając się formalnie członkiem bezpośrednim organizacji. Wcześniej, przez wiele lat, należała do różnych związków branżowych zrzeszonych w Lewiatanie.

 • 2021-07-01 Aktualności
  Aktualności

  Jak wspierać rolnictwo ekologiczne?

  W projekcie ustawy o rolnictwie ekologicznym niepokoją plany odgórnego i sztucznego wspierania rozwoju określonego modelu produkcji rolnej, tym bardziej, że potencjalnym beneficjentem takich rozwiązań będzie tylko wąska, wybrana grupa rolników, a ich dofinansowanie odbędzie się kosztem pozostałych. Kontrowersyjne jest również wprowadzenie opłaty środowiskowej - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2021-07-01 Aktualności
  Aktualności

  Polska gospodarka potrzebuje cudzoziemców

  • Zmiany zaproponowane w projekcie ustawy o cudzoziemcach są niewystarczające i nie uwzględniają wielu kwestii związanych z deficytem pracowników na naszym rynku pracy.
  • Konfederacja Lewiatan proponuje m.in. utrzymanie, z pewnymi korektami, ułatwionej procedury uzyskiwania dostępu do polskiego rynku pracy dla obywateli wybranych krajów, zmiany w zakresie zezwolenia na pracę, szybszą ścieżkę obsługi pracodawców czy poprawienie jednolitego zezwolenia na pobyt i pracę wydawanego przez urzędy wojewódzkie.

 • 2021-06-30 Aktualności
  Aktualności

  Jakie będą priorytety prezydencji słoweńskiej w Radzie UE?

  Słowenia rozpocznie swoje przewodnictwo w Radzie UE 1 lipca. Będzie to ważny czas dla Europy, która wychodzi z koronakryzysu. Najbliższe pół roku to kluczowy okres dla pobudzenia unijnej gospodarki.

 • 2021-06-30 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy chcą się przygotować na czwartą falę zakażeń

  W przypadku wystąpienia czwartej fali zakażeń, za kilka tygodni może czekać nas powrót obostrzeń. Przedsiębiorcy uważają, że zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu pracy jest w tej chwili priorytetem.

 • 2021-06-30 Aktualności
  Aktualności

  Okrągły stół Konfederacji Lewiatan – jak mądrze inwestować w infrastrukturę telekomunikacyjną

  Najbliższe miesiące rozstrzygną o kształcie dwóch, mających fundamentalne znaczenie dla rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej, programów z udziałem funduszy unijnych -  Krajowego Plan Odbudowy oraz Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027. Zapewnienie, by wdrożenie środków z nowej perspektywy w największym stopniu zaspokoiło potrzeby konsumentów, ale również zapewniło przedsiębiorcom (beneficjentom tych środków) optymalne warunki udziału w nowych przedsięwzięciach, wymaga odpowiednich przygotowań.

 • 2021-06-29 Aktualności
  Aktualności

  Jesteśmy częścią BusinessEurope

  Konfederacja Lewiatan od 20 lat posiada stałe przedstawicielstwo w Brukseli. Już od 2001 jest również członkiem BusinessEurope, czyli największej paneuropejskiej federacji biznesowej zrzeszającej 40 organizacji pracodawców z 35 krajów. Na czym polega nasza codzienna praca w ramach BusinessEurope oraz współpraca z innymi federacjami pracodawców? Kim są nasi eksperci?

 • 2021-06-29 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy chcą mieć prawo do badania trzeźwości pracowników

  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zaproponowało zmiany w Kodeksie pracy oraz ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi dotyczące badania trzeźwości pracowników.
  • Wychodzą one naprzeciw postulatom pracodawców, ale niektóre szczegółowe przepisy, np. związane z niedopuszczaniem do pracy czy przechowywaniem informacji o badaniu trzeźwości, wymagają jeszcze doprecyzowania - uważa Konfederacja Lewiatan.

Przejdź do archiwum